21-01-200400:00

2004 року Україна планує розширити зарубіжне співробітництво у галузі судових експертиз

Протягом 2004 року Міністерство юстиції України планує підготовку та укладання договорів про співробітництво у галузі судових експертиз з Росією, Фінляндією та Казахстаном. Це, за словами Міністра юстиції України Олександра Лавриновича, майже половина від договорів, що досі були укладені Україною у цій сфері. Протягом попередніх років у галузі судових експертиз Україною було підписано 4 договори з іноземними державами – Китаєм, Грузією, Азербайджаном та Узбекистаном, останній з яких був укладений 2000-го року.

Міністр юстиції зауважив, що ініціаторами договорів у цій галузі є, як правило, інші держави. «Українська школа судових експертиз є однією з провідних у світі, вітчизняні судові експерти є авторами унікальних методик експертного дослідження, що викликають зацікавлення закордоном» – наголосив він.

Олександр Лавринович повідомив, зокрема, про значну зацікавленість досягненнями українських судових експертів з боку Росії та Фінляндії. Основними напрямками угод, що планується підготувати протягом 2004 року, є практична допомога з питань експертної діяльності, обмін учбовими та довідковими виданнями у галузі судової експертизи, а також інформацією про наукові роботи. Крім того, планується обмін спеціалістами та спільне створення нових методів та методик експертного дослідження.

Міністр юстиції нагадав, що Міністерство юстиції щомісячно атестує експертів у різних галузях судових експертиз. На сьогодні, у Державному реєстрі атестованих судових експертів та підприємницьких структур та громадян знаходиться понад 5000 експертів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua