24-07-200200:00

24 липня на засіданні Кабміну буде розглянуто нормативні акти, що завершують перший етап реформування виконавчої служби

24 липня на засіданні Кабінету Міністрів України буде розглянуто проект постанови КМУ "Про підвищення ефективності діяльності органів Державної виконавчої служби України" та проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державну виконавчу службу". З ухваленням цих нормативних актів буде завершено перший етап реформування Державної виконавчої служби і створені передумови для того, щоб наступного року в Україні був суттєво змінений як якісний бік роботи виконавчої служби, так і умови цієї роботи. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович прес-службі Міністерства юстиції України.

За словами Міністра, постановою уряду передбачається збільшення більше ніж у два рази чисельності Державної виконавчої служби. Ця постанова також повністю переглядає систему оплати праці ДВС та керівництва територіальних управлінь юстиції. "Юстиція виходить на рівень інших силових структур" - підкреслив Міністр.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону "Про Державну виконавчу службу" та Закону "Про виконавче впровадження". За словами Олександра Лавриновича, мова йде про створення спеціального підрозділу виконання в центральному апараті і про надання йому права здійснювати виконавчі дії працівникам відділів Центральної виконавчої служби в обласних центрах і містах обласного значення. "Таким чином значно збільшується кількість виконавців, які матимуть можливість безпосередньо виконувати судові рішення. І ці кроки спрямовані на те, щоб нарешті вийти з того жахливого стану, в якому Україна знаходиться сьогодні, коли в державі виконується лише п\'ята частина судових рішень." - заявив Міністр.

Олександр Лавринович висловив впевненість, що з ухваленням указаних нормативних актів, в додаток до ще п\'яти, що стосуються діяльності виконавчої служби, які були розглянуті Кабінетом Міністрів протягом поточного липня, уже найближчим часом вдасться забезпечити поступове збільшення виконання судових рішень, "з перспективою забути взагалі, що рішення суду може бути невиконане". За словами Міністра, уже з вересня цього року виконавча служба "перестане накопичувати додаткові борги по невиконанню. А з наступного року перейде на погашення того, що накопичилось за попередні три роки."

Реформування Державної виконавчої служби Олександр Лавринович назвав "пріоритетом своєї роботи на даному етапі", оскільки, за його словами, ДВС є " найпроблемнішою службою" в Міністерстві юстиції. "На сьогодні масове невиконання судових рішень стало тенденцією, яка набирає загрозливого характеру. Найголовніше завдання Міністерства юстиції - докорінно змінити цю ситуацію". - заявив Міністр.

Довідка. Протягом липня 2002 року Кабінетом Міністрів було розглянуто п\'ять нормативних актів, що стосуються реформування Державної виконавчої служби - розпорядження КМУ "Про передачу транспортних засобів, конфіскованих за рішенням судів, органам державної виконавчої служби", постанова КМУ "Про утворення міжвідомчої координаційної ради з питань, пов\'язаних з виконанням рішень судів та інших органів (посадових осіб), постанова КМУ "Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби", проект Закону "Про внесення змін до Закону про виконавче впровадження" та проект Закону "Про внесення змін до Закону про банки і банківську діяльність".

Міністерством юстиції також затверджені спільні накази з Державною податковою адміністрацією України - "Про затвердження Порядку взаємодії органів Державної виконавчої служби та податкової міліції при примусовому виконанні рішень судів про стягнення коштів на користь держави за позовами органів державної податкової служби"; з Державною митною службою України - "Про майно, вилучене митними органами, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію, переданого органами державної виконавчої службами за актами опису й арешту майна, та фактичних перерахувань до державного бюджету"; з Міністерством внутрішніх справ України - "Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії органів внутрішніх справ України та органів державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Державна виконавча служба функціонує з 1999 року, з моменту набрання чинності Закону України Про державну виконавчу службу". У 1999 році у впровадженні знаходилося 3,366 тис. виконавчих документів, у 2000 році - 3,606 млн. документів, у 2001 - 4,378 млн. документів, у І кварталі 2002 - 2,757 млн. виконавчих документів, тобто майже половина тієї кількості, яка перебувала на виконанні у 2001 році.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua