23-06-200400:00

4% рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є нелегітимними

4% рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що були прийняті з 2002 по квітень 2004 року, застосовувалися без державної реєстрації, а отже незаконно. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова за результатами перевірки, яка була здійснена Мін′юстом України на предмет виконання Комісією вимог законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів. Зокрема, повідомила заступник Міністра, Комісією нелігитимно застосовувалися рішення “Про затвердження порядку формування, ведення та користування відомостями реєстру фондових бірж та торговельно-інформаційних систем”, “Про порядок подання інформації саморегульованими організаціями цінних паперів” та інші.

Лідія Горбунова зазначила, що незважаючи на в цілому задовільні кількісні показники зареєстрованих нормативно-правових актів, у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку мають місце систематичні порушення законодавства про державну реєстрацію нормативних актів.

Зокрема, перевіркою Мін′юсту зауважено, що Комісія подає на погодження до зацікавлених органів уже затверджені правові акти, хоча на узгодження має продаватися проект документу до його підписання першою посадовою особою відомства. Крім того, Комісія, не зважаючи на зауваження Мін′юсту, висловлені під час попередньої перевірки у 2000 році, продовжує затверджувати свої нормативні акти наказами, а не рішеннями Комісії, як того вимагає чинне законодавство.

Лідія Горбунова також повідомила, що за наслідками перевірки Держкомісії вказано на те, що всі роз′яснення відомства на сьогодні підлягають перегляду у зв′язку з набранням чинності Цивільним та Господарським кодексами України.

Одночасно Лідія Горбунова зазначила, що проведений перегляд розпоряджень Голови комісії за період з 2002 по квітень 2004 року не виявив порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

З початку року Міністерство юстиції України попередило прийняття близько 400 незаконних правових норм, що містилися у нормативно-правових актах міністерств та інших центральних органів влади, поданих на державну реєстрацію до головного юридичного відомства. Лише за два останні роки Міністерством та управліннями юстиції завдяки правовій експертизі поданих на державну реєстрацію нормативних актів було попереджено прийняття близько 3-х тисяч незаконних правових норм.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua