07-06-200200:00

7 червня 2002 року, у Коблєво (Миколаївська обл.) розпочало роботу виїзне засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

Cьогодні, 7 червня 2002 року, у Коблєво (Миколаївська обл.) розпочало роботу виїзне засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення за участю Міністра юстиції України Олександра Лавриновича. У засіданні Ради беруть участь працівники органів юстиції, органів виконавчої влади, зокрема, посадові особи ряду міністерств та держкомітетів.

У вступному слові до учасників засідання Міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що стан правової свідомості і правової культури в Україні суттєво відстає від європейських стандартів. За словами Міністра, цей факт зумовлює необхідність всебічного роз\'яснення населенню правових актів - для "утвердження їх у свідомості громадян, перетворення у переконання і втілення у практику поведінки та діяльності".

На засіданні Ради, зокрема, планується розглянути та схвалити Положення про Всеукраїнський огляд-конкурс, мета якого - вивчити та впровадити кращі форми і методи роботи міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення. Крім того, буде розглянуто та проаналізовано стан правової навчально-виховної роботи у країні.

Довідка. Указом Президента України від 18.10.2001 р. №992/2001 "Про Національну програму правової освіти населення" Всеукраїнській міжвідомчій координаційно-методичній раді відведена вагома роль з питань правоосвітної діяльності. Засідання ВМКМР з правової освіти населення проводяться 3-4 рази на рік з виїздом у регіони та участю керівників місцевих органів виконавчої влади. ВМКМР суттєво сприяє наданню безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення. Протягом 2001 року працівниками органів юстиції здійснено понад 8 тис. виступів у засобах масової інформації. Реалізуючи рекомендації Ради, з початку 2000 року в Україні діяло понад 1100 громадських приймалень, які надають безкоштовну правову допомогу населенню. З початку роботи таких приймалень до них звернулося близько 180.000 громадян.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua