08-07-202009:00

Андрій Гайченко: Одночасно із розширенням повноважень приватних експертів необхідно виставляти необхідні вимоги до їхньої діяльності

Міністерство юстиції готує  зміни до Закону «Про судову експертизу». Із  самого початку роботи стейкхолдери отримали можливість долучитися до створення цього документа. Про новації, які мають увійти в законопроєкт заступник Міністра юстиції Андрій Гайченко розповів в інтерв’ю виданню «Судово-юридична газета».

«Основне, що ми хочемо відобразити у змінах – це курс на зрівняння повноважень державних експертних установ та приватних експертів. Усвідомлюю, що це неминуче, і що сучасний вектор розвитку полягає у створенні конкуренції і появі нової якості приватних експертних установ. Бо сьогодні, на жаль, багато приватних експертів працюють фактично у себе вдома, і питання збереження ними інформації та об’єктів дослідження викликає тривогу. Таким чином, одночасно із розширенням повноважень приватних експертів необхідно виставляти необхідні вимоги до їхньої діяльності, заходів безпеки, до створення інших необхідних умов для зберігання і роботи з речовими доказами», - заявив Андрій Гайченко.

Заступник Міністра зауважив, що не менш важливим питанням, яке має вирішити законопроєкт, є самоврядування судових експертів: «Професійна спільнота має право мати якийсь вплив на прийняття рішень, і щоб її чули. Але, на моє переконання, допоки Мін’юст є державним регулятором у сфері проведення судових експертиз, фінальне рішення має бути все ж таки не за спільнотою, а за регулятором».