31-08-202014:37

Андрій Гайченко: Повна автоматизація виконавчого провадження націлена на ліквідацію корупційної складової у сфері виконавчої служби

Останнім кроком для впровадження повної автоматизації виконавчого провадження є ухвалення восени урядового законопроекту 3609. Стратегічна ціль цього документа – ліквідація корупційної складової  у сфері виконавчої служби. Про це заявив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко в інтерв’ю видання «ЮРЛІГА».

«Моя мета – звести весь процес до двох кліків: перший – арешт, другий – списання. Це ідеальний сценарій», – зазначив Андрій Гайченко.

За словами заступника очільника Мін’юсту, першу половину шляху до поставленої мети вже пройдено на 90 відсотків. Те, що можна було врегулювати на рівні підзаконних актів, на рівні постанов Кабміну, спільних інструкцій з іншими міністерствами й відомствами, спільних договорів із Державною податковою службою і т. д. – це все вже зроблено. Зокрема, запроваджено процедуру обміну інформацією з МВС, Нацполіцією, Пенсійним фондом, ДФС та Державною прикордонною службою.

«Далі м’яч на стороні інших гравців. Наприклад, уже внесено  законопроєкт № 3609, який передбачає фактично можливість запровадження повної автоматизації виконавчого провадження. У вересні буду переконувати народних депутатів підтримати цей законопроект», – зауважив Андрій Гайченко.

Крім того, заступник Міністра юстиції додав, що цифровізація роботи виконавчої служби налагодить ефективну систему виконання законних рішень: саме така ефективна система, яка максимально ускладнює будь-які зловживання як із боку нечесного виконавця, так і з боку нечесного боржника або стягувача, є остаточною метою цифровізації.