02-05-202209:52

Андрій Гайченко: У нас немає мети втручатися у діяльність приватних виконавців

На тій частині території, де немає активних бойових дій, органи ДВС працюють майже у штатному режимі. Зв’язок із більшістю реєстрів вже відновлений та працює. Навіть банки вже відновили роботу по системі автоматизовного арешту коштів. Про це розповів в інтерв’ю «Судово-юридичній газеті» заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Він наголосив, що там, де ведуться активні бойові дії або по факту території є окупованими, вжиті заходи безпеки реєстрів.

При цьому, за словами Андрія Гайченка, у багатьох випадках ДВС стає на бік людей, які виїхали з таких регіонів: «Налагоджено алгоритм взаємодії, коли можна звернутися до ДВС у прикордонних областях, і виконавче провадження буде закрито, навіть незважаючи на те, що згідно з законом воно не підлягає ані передачі, ані закриттю якимось іншим районом. Отже, у нас є законні механізми, які ми винайшли та підлаштувалися під жорстку дійсність».

Водночас у випадку відсутності державного виконавця ДВС передає їх справи тим, хто залишився та на зв’язку. Немає на підконтрольній території ДВС, де не було б хоча б одного працівника. Зазвичай це набагато більше працівників, вони відпрацьовують виконавчі провадження, які формально були закріплені за іншими держвиконавцями.

Також Андрій Гайченко прокоментував новації законопроєкту 7317, який містить норму щодо скасування постанови та іншого документу приватного виконавця державним виконавцем. Він зазначив, що у Міністерства юстиції немає мети втручатися у діяльність приватних виконавців, але на порушення законодавства потрібно реагувати швидко.

«Такі права отримають державні виконавці. Мова йде про дуже обмежену кількість виконавців. Можливо, ми взагалі обмежимо їх однією чи двома високопосадовими особами Мін’юсту. Це буде виключна історія. У нас немає мети втручатися у діяльність приватних виконавців. Але на порушення законодавства ми маємо реагувати швидко з метою забезпечити обороноздатність нашої держави та життєзабезпечення наших громадян. Зараз не той час, щоб занадто сильно гратися у демократію. Ми повинні розуміти, що державі надані певні важелі на період воєнного часу. По закінченню війни такі виключні повноваження ДВС будуть анульовані», - пояснив заступник Міністра.