02-04-202109:13

Андрій Гайченко: відкриття інформації про стан завантаженості експертних установ знижує корупційну складову та прискорює отримання результатів

Міністерство юстиції забезпечило оприлюднення на офіційних сайтах державних науково-дослідних установ судових експертиз (НДУСЕ) відомостей про стан завантаженості експертної установи та її відділень. У відкритому доступі розміщені дані про кількість експертів за напрямами діяльності в НДУСЕ, стан завантаженості експертів та кількість виконаних експертиз. Також відкрито інформацію щодо поточного стану виконання експертиз регіональними відділеннями інститутів.

Інформація про стан завантаженості Інститутів судових експертиз є корисною для слідчих, адвокатів та осіб, які мають намір замовити експертизу та отримати результат у найкоротший термін. 

«Новація вирішує проблему прозорості та передбачуваності роботи Інститутів та знижує корупційну складову, - заявив Заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко. – Тепер замовник, чи то слідчий, чи адвокат, може легко визначити, в якій інститут йому краще звернутися для якнайшвидшого отримання результатів, в якій установі експерти за відповідним напрямом у даний час вільні, в якій установі таких експертів найбільше».   

Андрій Гайченко також повідомив, що Міністерство юстиції планує внести зміни в Інструкцію про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень  з метою скасування вимог щодо необхідності дотримання зон регіонального обслуговування. 

Відомості про стан завантаженості експертних установ доступні за посиланнями:

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса»

Дніпропетровський НДІ судових експертиз

Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України

Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України

Одеський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України