03-04-202409:00

Апеляційна палата ВАКС задовольнила апеляційну скаргу Міністерства юстиції України у справі №991/8725/23

Постановою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 02.04.2024 року задоволено апеляційну скаргу Міністерства юстиції України.

Рішення Вищого антикорупційного суду вiд 26.01.2024 року в частинi вiдмови в задоволенні позову про стягнення в дохiд держави активів - скасовано. У цій частині ухвалено нове рішення про задоволення позову. 

Стягнуто в дохід держави 49 % частки у статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг», якою опосередковано, через компанії Cicerone Holding B.V., Todwick Holdings Ltd, Sauthonia Holdings Ltd, Geltome Ltd, Daumier Investments Limited, Independent Petroleum Company Holdings CY Limited, ТОВ «ННК Груп» володіє Худайнатов Е.Ю.

Визначено такий спосіб виконання судового рішення - зареєструвати зміни до відомостей про розміри часток у статутному капіталі ТОВ «Альянс Холдинг», за якими:

- 49 % частки у статутному капіталі ТОВ «АльянсХолдинг» зареєструвати за державою Україна;

- 51 % частки у статутному капіталі ТОВ «АльянсХолдинг» зареєструвати за SHELL OVERSEAS INVESTMENTS за зверненням цієї компанії до субʼєкта державної реєстрації.

У задоволенні апеляційної скарги ТОВ «Альянс Ойл Україна» відмовлено. У частині стягнення 100 % статутного капіталу ТОВ «Нафтова компанія «Альянс-Україна» Рішення Вищого антикорупційного суду вiд 26.01.2024 року залишено без змін.