19-04-201811:30

Денис Чернишов: Мін’юст планує завершити ремонт одного з корпусів Лук'янівського СІЗО

Протягом двох місяців Мін’юст планує завершити ремонт одного з корпусів Лук'янівського СІЗО. На даний момент вже завершено ремонт трьох камер і готуються до ремонту ще 22 камери ізолятора. Про це повідомив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов в репортажі РБК-Україна.

За його словами, нині в Україні функціонують 29 слідчих ізоляторів, в яких утримуються більше 19,2 тисяч осіб. Це цифри без урахування ізоляторів, розташованих на тимчасово окупованій території. У найбільшому СІЗО країни - Лук'янівському, під вартою перебуває близько 2,5 тисяч осіб.

«На даний момент відремонтовано три камери - одна «одиначка», одна на двох осіб, одна на шістьох людей. Ремонт в цьому корпусі ми почали майже два місяці тому. До липня планується відремонтувати ще 22 камери», -  уточнив посадовець.

Денис Чернишов зазначив, що в нові камери заарештованих переведуть через два місяці - відразу після того, як закінчать ремонт всього корпусу. Після ремонту 25 камер в покращених умовах в Лук'янівському СІЗО перебуватимуть 100 осіб із 2,5 тисяч заарештованих. 

Коментуючи стан інших корпусів слідчого ізолятора, зокрема найстарішого Катерининського, заступник Міністра зазначив, що хоча умови утримання в таких камерах можна порівняти з тортурами, але це реальність, з якою доводиться стикатися. «За всіма конвенціями - це тортури. Тим більше, врахуйте, що це слідчий ізолятор, і тут знаходяться особи, які де-юре невинні. І всі вони змушені це терпіти». За словами Чернишова, однією з ключових проблем для ізоляторів по всій країні є брак коштів, через що за часи незалежності в Україні не було побудовано або капітально відремонтовано жодної виправної установи.

Крім того, посадовець нагадав про оголошені в 2016 році плани з приватизації Лук'янівського СІЗО, зауваживши, що будівництво нового ізолятора за межами Києва обійдеться потенційному інвестору у близько 70 млн доларів і триватиме 6-7 років. Однак поки бажаючих вкласти таку суму не знайшлося.

«Люди не можуть чекати роками, поки інвестор, якого ще потрібно знайти, побудує нове СІЗО. Тому ми і проводимо зараз ремонт, щоб поліпшити умови для заарештованих. Зможемо 100 осіб перемістити у відремонтовані камери – візьмемося за «Катьку», будемо там робити ремонт», - підсумував Денис Чернишов.

Посилання: https://daily.rbc.ua/ukr/show/kakih-usloviyah-soderzhat-arestovannyh-lukyanovskom-1523964941.html