03-02-202115:22

Денис Малюська: Аукціон з продажу першої в’язниці має закінчитися вже у березні цього року

Минулого року розпочалася цифровізація адміністративних послуг, які надає Мін’юст. Ще більш активно цей процес продовжиться вже цього року. Про це в інтерв’ю «Українському радіо» розповів Міністр юстиції Денис Малюська.

«Ми запустили новий реєстр юридичних і фізичних осіб-підприємців, який до цього не вдосконалювався вже близько десятка років. Завдяки його заміні нам вдасться вже навесні цього року повністю автоматизувати реєстрацію підприємців. Серед інших досягнень у сфері цифровізації послуг – вдосконалення системи виконавчого провадження, зокрема автоматизований арешт рахунків боржника, запуск реєстру засуджених та ув’язнених, а також переведення у діджитал-режим наших послуг у рамках сервісу «єМалятко», – зазначив Міністр юстиції.

Вже цього року, за його словами, у планах – повністю змінити роботу Офісу протидії рейдерству та усі гарантії збереження права власності перевести у режим програмного забезпечення. «Ми хочемо побудувати максимально ефективну взаємодію із заявниками. Електронний Офіс протидії рейдерству – це буде онлайн-інструмент, де можна побачити дату, час, статус розгляду скарги, отримати рішення онлайн. Крім того, на базі реєстру нерухомості плануємо побудувати набір можливостей для кожного власника нерухомості з тим, щоб окремі гарантії безпеки цієї нерухомості він міг модерувати сам. Наприклад, встановити певні заборони на розпорядження майном. Тобто, ми зможемо кожному власнику нерухомості дати можливість керувати своїм об’єктом, не виходячи зі свого кабінету», – пояснив Денис Малюська.

Щодо розпродажу в’язниць очільник профільного відомства повідомив, що документи на приватизацію першої установи вже передано до Фонду державного майна України, а аукціон має закінчитися у березні цього року.

Продовжуючи тему пенітенціарної реформи Міністр юстиції зазначив, що законопроєктом щодо зміни системи покарань прагнуть зробити великий акцент на ресоціалізації тих людей, які виходять з в’язниць у суспільство. «Наразі в’язниці – це школи злочинності, і люди звідти виходять гіршими, ніж туди потрапили. І я не розумію, навіщо громадянам платяти податки для утримання таких установ, де люди мали б перевиховуватись до нормального життя, а насправді ж стають ще більш небезпечними для суспільства. Реформування цієї системи – запровадження можливості індивідуального покарання для кожної людини в залежності від її потреб. Аналізувати ризики, виходячи з індивідуального підходу до кожної особи, буде система «Кассандра». Вона аналізуватиме, в чому ризики людини – чи то вона зловживає алкоголем, чи наркотиками, чи то корисливі мотиви – вона жадібна і не вміє розраховувати витрати. Визначатимуться вади людини, що призвели до вчинення нею злочину, і вже потім проводитиметься індивідуальна робота з цією людиною», – пояснив Денис Малюська.