26-02-202119:05

Денис Малюська: Головна мета законопроекту щодо НАБУ – привести діяльність антикорупційного бюро у відповідність до Конституції

Анонсований влітку минулого року «великий розпродаж в’язниць» затягнувся. Усе через те, що від початку Мін’юст розраховував йти на простий продаж в'язниць як об’єктів нерухомості за процедурою 803 постанови Кабміну. Однак у законі про бюджет слово «продаж» викреслили – залишилося тільки «приватизація». Відповідно, це інша процедура, яка потребує іншого алгоритму дій. Про це розповів Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю виданню «Слово і Діло».

«Разом із цим, наша ідея була в тому, щоб підприємці придивилися до в'язниць і зрозуміли, що саме їм цікаво, і куди вони готові вкладати гроші. Тому що знайти суму до півмільярда гривень за місяць і прийняти рішення їх витратити мало хто може. А строк аукціону – саме місяць. Ми хотіли б, щоб бізнес мав більше часу на це», – пояснив очільник Мін’юсту.

Стосовно законопроєкту Міністерства юстиції щодо НАБУ, Денис Малюська зазначив, що головна його ідея – не змістити Артема Ситника з посади директора. Головна ідея – привести діяльність антикорупційного бюро у відповідність до Конституції.

Щодо роботи Вищої ради правосуддя Міністр юстиції зазначив, що, на його думку, вона працює досить непогано, але рівно до того моменту, поки не потрапляє на якогось впливового суддю, от як із суддею Вовком. «Після розгляду цим суддею справи ПриватБанку, ми подали на нього скаргу до Вищої ради правосуддя. Але отримали відмову за день до призначення дати апеляції у зв'язку з тим, що рішення не скасоване. Тобто, якщо загалом подивитися статистику роботи Вищої ради правосуддя – вона цілком задовільна. Але конкретні справи показують, що – не знаю, з яких мотивів, – вони не наважуються на рішучі кроки», – зазначив Денис Малюська.

Також Міністр юстиції розповів, що наразі вже фіналізується текст законопроекту щодо електронного нотаріату, який би влаштовував і Мін’юст, і Нотаріальну палату, і депутатів України. «В тексті проєкту закону йдеться і про реєстрацію нотаріусами шлюбів та розлучень – як ми і анонсували. Але ключове – це перехід від Мін’юсту до Нотаріальної палати низки ключових повноважень по регулюванню нотаріальної діяльності. Тобто, ми віддаємо свою владу нотаріусам», – зазначив Денис Малюська.