27-05-202017:39

Денис Малюська: Мін’юст готує постанову про механізм взаємодії з бізнесом щодо приватних СІЗО

Мін’юст розробив великий інфраструктурний проєкт, частина якого стосується переносу СІЗО з центрів міст на околиці або за межі міст. Про його перспективи розповів Міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю виданню «MIND».

«Цього тижня закінчимо написання постанови Кабміну, де опишемо механізм взаємодії з приватним сектором щодо приватних СІЗО. Якщо бізнесу буде цікаво - запустимо переобладнання існуючих споруд чи будівництво нових за рахунок приватного сектору. Майже жодна в’язниця не заповнена на 100%, тому є потенціал для закриття. Перший етап запустимо цього тижня й оголосимо перелік з дев’яти в'язниць, де стартує процес замороження: звільнення персоналу, вивезення засуджених до інших місць утримання», - повідомив Міністр.

Також в інтерв’ю Денис Малюська торкнувся проєкту створення державних платних камер у СІЗО. Він підкреслив, що мета цієї ініціативи -  ліквідувати корупцію в системі розподілу камер, аби люди не платили хабарі за кращі умови, та отримати додаткове фінансування.

«Також ми хочемо продемонструвати приватному сектору, що в цій системі можна заробляти гроші - і це перший крок у створенні системи приватних СІЗО», - зауважив очільник Мін’юсту.

Окрему увагу Міністр приділив питанню боротьби з рейдерством. За його словами, було зроблено великий крок, аби зупинити діяльність чорних реєстраторів: «Найодіозніші чорні реєстратори - саме з комунальних підприємств, і відрізати цей сектор - непогана перемога для забезпечення стабільності й нормального функціонування права власності».

Водночас, за його словами, старі рейдери намагаються знайти нові шляхи, щоб обійти закон.

«Тому ми маємо нову хвилю атак, зокрема медійних, з метою усунути нашу команду із системи захисту права власності», - додав Міністр.

Ще один майбутній пілотний проєкт - внесення даних з БТІ в реєстр речових прав на нерухомість,

«Невдовзі ми плануємо в одному з міст Київської області ввести в реєстр відомості щодо прав на нерухоме майно - тобто перенести все з БТІ. Якщо вдасться - продублюємо це в Києві й інших великих містах», - заявив Денис Малюська.