14-09-202115:10

Денис Малюська: Очікуємо, що продаж СІЗО піде швидше і якісніше

Мінюст планує законсервувати Лук’янівське СІЗО, а для в’язнів побудувати нову установу в Київській області. Будівельні робити планується розпочати після розробки проєктно-кошторисної документації, яка повинна бути завершена до кінця поточного року. Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Проектно-кошторисна документація розробляється і по Київській області, і по Львову. Ми плануємо її закінчити в цьому році і перейти власне до будівельних робіт. Будівництво стартуватиме з 1 млрд гривень. Це будуть кошти від продажу тюремних установ», - зазначив очільник Мін’юсту.

За словами Дениса Малюськи, крім Львівського СІЗО, який вже було реалізовано на торгах, планується отримати кошти і від продажу СІЗО в Одесі та Коцюбинському. В тому, що ці об’єкти досі не знайшли покупця, виною, на думку Міністра, бюрократія, а не вартість активів.

«Ціна, за яку ми виставили на продаж тюрми в Одесі і Коцюбинському, потенційних інвесторів повністю влаштовує. Їх лякає те, що буде після купівлі. А тоді почнеться оформлення земельної ділянки на себе і отримання містобудівних умов і обмежень. Так вже склалося в Україні історично, що такі дії коштують дуже дорого... Якщо історія з видачею містобудівних умов і обмежень відбувається чесно, а ми досягли такої угоди з місцевою владою у Львові, то об’єкт іде на ура. Тобто ключ до успішного продажу наших установ - це якраз домовленість з місцевою владою. Можливий варіант навіть отримання заздалегідь містобудівних умов і обмежень. Ми якраз і плануємо спільно обговорити і досягти розуміння по цьому питанню з мерами всіх міст, де ми продаємо свої об’єкти. Маючи вже певний досвід, я думаю, що продаж зараз піде швидше і якісніше», - заявив Міністр.

Говорячи про СІЗО, очільник відомства торкнувся також питання законності платних камер, зазначивши, що провадження у цій справі було закрито ОАСК. Він нагадав, що це - пілотний проєкт, тривалість якого два роки, і вона закінчується вже взимку.

«Далі потрібно буде або запускати новий пілот, або приймати зміни в закон. Відповідний законопроєкт зареєстрований в ВРУ, і ми сподіваємось що до кінця зими він буде прийнятий», - додав Денис Малюська.