01-12-202321:35

Денис Малюська: Оптимальним юридичним механізмом завершення війни буде багатосторонній договір

Міністр юстиції Денис Малюська взяв участь у десятій зустрічі керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака із представниками дипломатичного корпусу, акредитованими в нашій країні, з питань імплементації Формули миру Володимира Зеленського. Захід був присвячений реалізації десятого пункту Формули про підтвердження закінчення війни. До обговорення, яке відбулося на території Міжнародного аеропорту «Бориспіль», долучилися 86 учасників: представники 83 іноземних держав і трьох міжнародних організацій.

Під час зустрічі Денис Малюська висловив думку, що оптимальним юридичним механізмом завершення війни буде багатосторонній договір, до якого можуть бути залучені багато різних зацікавлених підписантів.

«Не лише Україна й Росія, а також і гаранти. Можливо, навіть треті сторони з окремими зобов’язаннями», – пояснив він.

Крім того, за словами міністра, помилки минулого вказують на необхідність чітких формулювань і наявності юридично прописаних зобов’язань.

«Ми також хотіли б, щоб цей документ ратифікували парламенти країн, які його підпишуть. І щоб був певний механізм для розвʼязання спорів, інакше усі конфлікти ризикують вирішуватись силою», – зазначив Денис Малюська.