07-09-202014:01

Денис Малюська: Пенітенціарна система України має бути орієнтована на ресоціалізацію засуджених, а не на позбавлення їх свободи

Як свідчить статистика, після звільнення із в’язниць люди повторно вчиняють злочини. Часто такі правопорушення бувають більш тяжкими, ніж ті, за які людина відбувала покарання першого разу. Усе  через те, що в’язниці не виправляють людину. Про це, а також про інші аспекти реформування пенітенціарної системи в державі розповів Міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю журналістам Телеканалу ДОМ.

Зокрема, він зазначив, що модель реформи, якій повинна слідувати Україна як ідеалу, – це модель Північної Європи, яка сфокусована на покараннях, не пов'язаних з позбавленням волі, і орієнтована на ресоціалізацію людей.

«Практики розвороту на 180 градусів моделі від "постсовкової", традиційно сфокусованої на в'язницях, на модель Північної Європи, ще не було. Тому ми змушені на час цієї дороги, по суті, винаходити велосипед», – розповів Денис Малюська.

До того ж Міністр юстиції наголосив, що він готовий експериментувати та бути першим у нових і неординарних рішеннях, навіть якщо вони викличуть обурення і заперечення в суспільстві. Одними з таких нововведень стали платні камери та розпродаж в’язниць.

«В'язниці, в яких є засуджені, не продаються. Однак в Україні на даний момент пустують десятки тюрем, на утримання яких з бюджету йдуть гроші – мінімум 10 мільйонів на кожну щорічно. Ми їх продамо, заощадимо на витратах, ще й заробимо на цьому гроші для оновлення інфраструктури пенітенціарної системи України», – зауважив Денис Малюська.