17-03-202115:39

Денис Малюська: Перший рейтинг в'язниць невдовзі буде представлено – збір необхідної інформації вже триває

Попри те, що перший аукціон з продажу Ірпінського виправного центру не відбувся, все одно планується продати близько двох з половиною десятків в’язниць. Про це зазначив Міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю виданню «Українські новини».

«За який час ми це зробимо – залежить від нормативного регулювання. Зараз у нас є закон про бюджет, яким встановлений розподіл 70% на 30%. Тобто 30% ми перераховуємо в бюджет виручки від продажу, 70% – залишаємо собі. Якщо ця норма буде продовжено на наступний рік, ми будемо продовжувати й у наступному році, і так далі», – зазначив очільник профільного відомства.

Крім того, Міністр юстиції розповів, що від темпів продажів та надходження виручених від них коштів залежатиме також те, коли почнуть зводитись нові СІЗО із сучасними умовами утримання. Щодо Лук’янівського слідчого ізолятора Денис Малюська зазначив, що його частину, ймовірно, вдасться перевезти за межі Києва вже за 2 роки.

Говорячи про оцінку ефективності в’язниць, Міністр юстиції розповів, що наразі вже затверджено відповідну методологію, є навіть електронний механізм збору, аналізу і виведення даних в режимі реального часу, щоб можна було на карті дивитися показники і всі дані в режимі інфографіки. Зараз йде збір інформації і її наповнення, щоб продемонструвати перший рейтинг за минулий рік. Критеріїв, за його словами, більше сотні: режим, господарство, сервіси, матеріальний стан установи тощо.

В інтерв’ю Міністр розповів також про пілотний проєкт реєстру ув’язнених, який працює вже близько року, але повністю наповнений був упродовж останніх місяців 2020 року. «Ця інформація постійно оновлюється ми проводимо навчання співробітників. В реєстрі є інформація по кожному ув’язненому і засудженому – де він, за що відбуває покарання, строки, його біографічні дані, аналіз ризиків. Цей реєстр насправді – це величезна інформаційна система, яка в тому числі автоматизовано оцінює ризики засуджених. Врешті-решт, там буде повноцінний високого рівня штучний інтелект, який здійснюватиме оцінку, базуючись на наборі певних даних», – пояснив очільник профільного відомства.

Також Денис Малюська розповів, що у лютому Президент подав законопроєкт щодо скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва. Частина з його важливих повноважень перейде до Верховного суду. «Якщо до цього додати ще, щоб запрацювала Вища кваліфікаційна комісія, і судді пройшли кваліфікаційне оцінювання, щоб Вища рада правосуддя почала оперативно реагувати і застосовувати дисциплінарні санкції. Після цього, я думаю, діяльність ОАСК радикально нормалізується. Тобто, ми не матимемо якихось ексцесів чи дивних судових рішень», – сподівається Міністр.

Щодо позову про заборону політичної партії Шарія, Денис Малюська зазначив, що причиною цього стали 2 блоки порушень партією українського законодавства: незаконна агітація і підробка протоколу під час внесення змін до реєстраційних даних щодо партії (те, що в народі називається "продажем партії"). При цьому якщо держава виграє позов – долю депутатів, обраних від цієї партії до місцевих рад необхідно буде врегулювати на законодавчому рівні. Адже допоки прецедентів заборони політичної партії не було, тож і прямого регулювання такого випадку немає.