15-01-202411:12

Денис Малюська щодо реалізації 10-го пункту «Підтвердження закінчення війни» Формули миру: Ми не можемо припуститися помилок минулого

У Давосі Міністр юстиції України Денис Малюська виступив під час четвертої зустрічі радників з питань національної безпеки з доповіддю стосовно 10-го пункту «Підтвердження закінчення війни» Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Разом із заступником керівника Офісу Президента України Андрієм Сибігою, Денис Малюська презентував напрацювання робочої групи щодо реалізації вказаного пункту Формули миру.

За словами Міністра юстиції, Україна вже неодноразово намагалась домовитися з росією про взаємні відносини та оформити відповідний міжнародний договір. Проте рф щоразу припиняла його виконувати й ігнорувала: «Для нас це не вперше — це стосується як договору про спільний кордон, так і «великого» договору про дружбу та співробітництво, і Будапештського меморандуму, і Мінських домовленостей, і навіть Переяславських статей 1659 року».

«Ми не можемо припуститися помилок минулого. Договір, яким буде підтверджено закінчення війни, має базуватися на Формулі миру, бути багатостороннім, тобто підписаним не лише Україною та рф, а й країнами-гарантами, бути комплексним та врегульовувати усі сфери, на які вплинула війна. Умови договору повинні бути чіткими та мати юридично зобов’язальний характер, а сам договір — ратифікований парламентами країн, які його підпишуть», — зауважив Міністр юстиції.

Нагадуємо, що протягом зустрічі, яка відбулася на початку грудня 2023 року в аеропорту «Бориспіль» щодо реалізації 10-го пункту Формули миру про підтвердження закінчення війни, було розпочато обговорення реалізації вказаного пункту за участі представників дипломатичного корпусу. Тоді до заходу долучилися 86 учасників: представники 83 іноземних держав і трьох міжнародних організацій.