02-07-202015:10

Денис Малюська: У Київському СІЗО відремонтовано два приміщення за рахунок коштів від «платних камер»

Завдяки експериментальному проєкту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов Київський СІЗО вже отримав 140 тисяч грн. Ці кошти були спрямовані до спеціального фонду та використовуються для проведення ремонтів у інших приміщеннях СІЗО, в яких перебувають ув’язнені. Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська під час презентації перших подібних ремонтів у Київському слідчому ізоляторі.

«Сьогодні ми презентуємо перші дві камери у Київському слідчому ізоляторі, в яких за отримані від «платних камер» кошти проведено ремонт звичайних камер - замінено сантехніку, електрику, дерев’яні вікна на  металопластикові, встановлено нові меблі. На матеріали було витрачено близько  45 тисяч грн. Роботи проводилися бригадою засуджених, залишених для господарського обслуговування установи, на заробітну плату яких витрачено 8,6 тисяч грн. У відремонтованих камерах будуть відбувати покарання ув’язнені безкоштовно», - зазначив Денис Малюська.

Він зауважив, що проєкт носить каскадний механізм реалізації - по мірі надходження коштів за перебування у «платних камерах», буде ремонтуватись все більше безкоштовних камер по всій Україні.

«Таким чином, запровадження експерименту надає додаткове поточне фінансування слідчім ізоляторам для проведення мінімальних санітарно-побутових покращень, а також не залишає місце корупції на розподілі між камерами, адже, по-перше, платіж за «платні камери» є офіційним, і по-друге, поступово умови у всіх камери будуть поліпшені. Водночас це зменшить витрати на виконання рішень Європейського суду з прав людини, тому що умови тримання поступово будуть приведені до Європейських стандартів», - додав Міністр.

Заступник Міністра юстиції Олена Висоцька повідомила, що на даний момент платні камери відкрито вже у 15 СІЗО. Загальна сума надходжень за користування «платними камерами» становить на сьогодні більше 183 тисяч гривень. 

«У тих слідчих ізоляторах, які приєдналися до експериментального проєкту і де ув’язнені скористалися такою послугою, найближчим часом також будуть проведені ремонти «безкоштовних камер» за кошти, отримані від «платних камер». Це Львівський, Чернігівський, Запорізький СІЗО, Вільнянська установа виконання покарань №11, Дніпровська установа виконання покарань №4, Харківський, Полтавський, Сумський, Старобільский, Хмельницький та Чернівецький СІЗО, Житомирській УВП 8, Вінницька УВП 1», - заявила Олена Висоцька. 

Фотоматеріали за посиланням:  https://minjust.gov.ua/galleries/prezentatsiya-pershih-dvoh-kamer-kiivskogo-sizo-vidremontovanih-za-koshti-otrimani-vid-platnih-kamer-02-lipnya-2020-roku