07-09-202010:59

Денис Малюська: За півроку Уряду вдалося зробити важливі кроки на шляху до розбудови ефективної системи юстиції в Україні

За півроку діяльності Міністерства юстиції в Уряді Дениса Шмигаля вдалося досягти низки важливих результатів, які мали наслідком розбудову ефективної системи юстиції для громадян та зміцнення законності у державі.

Зокрема, за цей час вдалося вжити швидких засобів, аби захистити права власників. «У результаті ми повернули законним власникам права на майно та бізнес на суму понад 400 млн грн, нерухомості площею понад 23 тис. кв. м. (з яких в державну власність – 1,3 тис. кв. м.), земельні ділянки площею понад 1000 га. Загалом можна констатувати, що вдалося зменшити кількість випадків протиправного позбавлення майна у його законних власників», – зазначив Міністр юстиції Денис Малюська.

Також Денис Малюська заявив, що, незважаючи на карантинні обмеження, пов’язані із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, Мін’юсту вдалося забезпечити ефективну роботи органів державної виконавчої служби. Зокрема, виконавцям вдалося стягнули 3,2 млрд грн аліментних платежів на користь 390 тис. дітей. Разом із тим на користь держави стягнуть понад 1,1 млрд грн.

Велика робота була зроблена у пенітенціарній сфері. У СІЗО запроваджено експериментальний проєкт платної послуги з надання поліпшених побутових умов. Наразі до проєкту вже долучилось 21 СІЗО, за користування платними камерами в яких станом на серпень 2020 року було сплачено понад 736 тис. грн.

Крім того, Мін’юст розпочав «Великий розпродаж в’язниць» задля покращення матеріального та фінансового стану інших установ системи виконання покарань. 8 УВП було законсервовано, що дозволить оптимізувати видатки та залучити їх для будівництва нових слідчих ізоляторів.

«Подальший пошук необхідної кількості УВП є одним із важливих кроків та етапів реформи кримінально-виконавчої системи держави. Його реалізація, в комплексі з іншими заходами, призведе до раціонального використання наявних в ній сил та засобів, переселення засуджених до місць позбавлення волі з кращими умовами, формування фінансових передумов для подальшого реформування», – наголосив Денис Малюська.

У найближчих же планах роботи відомства залишається підвищення гарантій прав потерпілих від насильницьких кримінальних правопорушень шляхом імплементації законопроєкту про відшкодування шкоди таким особам. Для цього, за словами Дениса Малюськи, буде створено відповідний Державний фонд, закріплено підстави для стягнення збору на відшкодування завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями шкоди, встановлено механізм повернення у дохід держави в порядку регресу виплачених потерпілому коштів, а також встановлено адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб органів, на які покладається відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень.

«Зважаючи на статистику за 2018 рік, кількість потерпілих, які потенційно матимуть право на відшкодування шкоди, становитиме понад 24 тисячі осіб», – додав Міністр юстиції.