14-09-202115:00

Денис Малюська: Завдання Мін’юсту – зробити так, щоб оскарження в судах закону про олігархів було безперспективною справою

Немає жодних проблем у тому, що РНБО матиме повноваження приймати рішення щодо внесення осіб до списку олігархів. На цьому наголосив Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю «РБК-Україна».

За його словами, в Конституції чітко вказано, що функції РНБО визначаються законом. Відповідно, на відміну від президента і Верховної Ради Конституція не містить вичерпного переліку повноважень Радбезу, а відсилає до закону. І закон про санкції, і законопроект про олігархів містить функціонал РНБО в тій чи іншій сфері. 

Також Міністр зауважив, що люди, які потраплять у список олігархів, зможуть спробувати оскаржити це рішення як в українських судах, так і в ЄСПЛ. Однак завдання Мін’юсту зробити «закон максимально ефективним і максимально надійним у застосуванні, щоб оскарження у судах було безперспективною справою».

Денис Малюська висловив сподівання на прийняття законопроєкту Верховною Радою, незважаючи на запропоновані правки. Більше того, очільник Мін’юсту наголосив, що чимала кількість депутатів своїми правками пропонують внести в законопроект такі зміни, які руйнують його зміст.

«Насправді за такими правками криється намагання вивести тих, кого суспільство сприймає олігархами, з-під дії цього закону. Мова йде про терміни «бенефіціар» і «пов’язана особа», за допомогою яких можна виключити з-під дії закону майже всіх, хто в суспільстві сприймається як класичний олігарх. Правки до цих двох пунктів є насправді найважливішими, хоча й виглядають суто технічними», - пояснив Міністр.