08-04-200400:00

Державний реєстр іпотек розпочне роботу до кінця наступного тижня

До кінця наступного тижня Міністерство юстиції України розпочне роботу Державного реєстру іпотек. Як повідомив Міністр юстиціїУкраїни Олександр Лавринович, на сьогодні створено всі технічні умови для функціонування єдиної бази даних реєстру. По мірі підключення користувачів вони будуть отримувати доступ до реєстру.

Передбачається, що з введенням реєстру будуть реалізовані положення Закону України "Про іпотеку". Закон, зокрема, вимагає реєстрацію банківських кредитів на купівлю житла у спеціальному реєстрі. Вцілому, відповідно до Закону, реєстр має визначити переважне право однієї особи відносно права іншої особи на одне й теж саме нерухоме майно.

За словами Олександра Лавриновича, до держреєстру будуть вноситися всі без виключення договори іпотеки, у тому числі й ті, що були укладені з початку року.

Реєстрацією іпотечних договорів займатимуться державні нотаріальні контори та приватні нотаріуси. До їх функцій також віднесено прийом запитів, видача завірених витягів з Реєстру та інше.

За внесення запису до Державного реєстру іпотек, змін до запису або за видачу витягу з Державного реєстру іпотек передбачено плату - 34 гривні. В окремих, визначених законодавство випадках, від плати звільнятимуться органи державної влади.

Кошти, що надходитимуть від фізичних чи юридичних осіб, зараховуватимуться на рахунок адміністратора Реєстру - державне підприємство "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України і спрямовуватимуться виключно на забезпечення ведення Реєстру. «Інформ′юст» відповідатиме за збереження єдиної комп'ютерної бази.

Як повідомлялося раніше, Міністерство юстиції було визначене держателем Державного реєстру іпотек урядовою постановою "Про затвердження Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек" від 31 березня 2004 року. Тимчасовий порядок вводиться до набрання чинності Закону про державний реєстр прав на нерухоме майно.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua