18-12-200300:00

Держкомітету телебачення та радіомовлення рекомендовано забезпечити безоплатне розміщення правороз’яснювальних матеріалів у ЗМІ

Державний комітет телебачення та радіомовлення України має вирішити питання щодо безоплатного опублікування правороз’яснювальних матеріалів на сторінках місцевих засобів масової інформації і проведення безоплатних виступів на місцевому радіо юристів, представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Такі рекомендації ухвалено 18 грудня 2003 року на Всеукраїнській міжвідомчій координаційно-методичній раді з правової освіти населення, що відбулася у Києві.

Як зазначила заступник Голови Ради, заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова, проблема безкоштовного друкування правових інформаційних статей та виступів не вирішується, зокрема, у Тернопільській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

Лідія Горбунова нагадала, що на сьогодні прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року № 579 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 1995 р. № 392”. Зокрема, відповідно до зазначеної постанови Кабінету Міністрів України за видачу телерадіоорганізаціям ліцензій на право користування каналами мовлення зменшуються на 30 відсотків розміри грошових зборів, якщо телерадіоорганізація здійснює мовлення, спрямоване на підвищення рівня правової культури населення.

Заступник Міністра юстиції також повідомила, що підготовлено проект Закону України “Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, який схвалено Кабінетом Міністрів України і направлено до Верховної Ради України. Проектом пропонується надавати державну адресну підтримку засобам масової інформації, які цілеспрямовано сприяють правоосвітницькій діяльності.

Разом з тим, Лідія Горбунова відзначила покращення взаємодії із засобами масової інформації у поточному році. За її словами, лише за одинадцять місяців 2003 року відбулося 11536 виступів відповідальних працівників юстиції у засобах масової інформації та 853 виступи начальників органів юстиції на місцевому радіо, що на 2 203 виступи більше, ніж у 2002 році.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua