Міністерство юстиції розпочало роботу над Реєстром вітчизняних та іноземних юридичних компаній, а також українських фахівців у сфері юриспруденції, які, у разі потреби, можуть бути залучені державою як незалежні фахівці у галузі українського законодавства або як юридичні радники під час розгляду позовів до України у закордонних юрисдикційних органах. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.
Міністр зазначив, що заявку на включення до реєстру може подати будь який фахівець у сфері юриспруденції, а також будь яка вітчизняна та іноземна юридична компанія, що відповідатиме кваліфікаційним вимогам. У претендентів мають бути наявні відповідні свідоцтва про право на зайняття юридичною діяльністю, практика роботи не менше 10 років, а також досвід представлення інтересів держав та державних органів в закордонних юрисдикційних органах. Крім того, претенденти мають володіти професійною лексикою на одній із мов, якими ведеться судочинство та рядом інших чеснот.
“Створення Реєстру юридичних радників – це ще один приклад того, як наша держава дорослішає, і вчиться захищати свої права та інтереси на міжнародному рівні” – підкреслив Міністр.
Олександр Лавринович відзначив ріст професійного рівня захисту інтересів держави. Він повідомив на сьогодні спостерігалася тенденція до зменшення кількості позовів до України в закордонних юрисдикційних органах та збільшення рішень на її користь. Протягом минулого року на користь держави в закордонних юрисдикційних органах було ухвалено рішень на суму близько 10 млрд. доларів США.
На даний час Україна є стороною у 12 справах за позовами, які надійшли до різних закордонних юрисдикційних органів. За словами міністра, це інвестиційні справи, що розглядаються у Міжнародному Центрі по врегулюванню інвестиційних спорів при Світовому Банку, справи, пов’язані з арештом суден, справи, розпочаті за позовами до Фонду державного майна України та справи, пов’язані із захистом майнових інтересів держави Україна за кордоном.
Прес-служба Міністерства юстиції України