29-03-200400:00

До 1 квітня Україна узгодить з Міжнародною Організацією Праці проект Трудового кодексу

З 28 березня по 1 квітня 2004 року у штаб-квартирі Міжнародної Організації Праці в Женеві перебуватиме українська делегація з метою консультацій щодо проекту Трудового кодексу України, прийнятого Верховною Радою у першому читанні. Консультації будуть проведені з фахівцями Департаментів Міжнародного Бюро праці стосовно пропозицій профспілкової сторони, що залишилися неузгодженими в проекті Трудового кодексу України після першого читання.

Про це прес-службі Мін‘юсту повідомила член делегації, заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова. До складу української делегації також увійшли представники інших центральних органів виконавчої влади та Верховної Ради України.

Лідія Горбунова повідомила, що пропозиції, які подані до другого читання Трудового кодексу України, потребують додаткових роз'яснень на предмет їх відповідності конвенціям Міжнародної Організації Праці та міжнародним трудовим нормам.

Серед пропозицій профспілкової сторони, які на сьогодні залишилися неузгодженими в проекті Трудового кодексу України, зокрема, положення щодо звільнення працівників з ініціативи роботодавця за погодженням профспілки, а не з урахуванням її думки. Потребують роз‘яснення положення щодо звільнення керівника підприємства з ініціативи профспілки та щодо обов'язковості укладання колективних договорів. Українська сторона прагне також отримати роз‘яснення з приводу пропозицій щодо заборони на звільнення вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до трьох років або дитину-інваліда, яке настало з їхньої вини. А також щодо доповнення Кодексу положеннями про здійснення профспілками громадського контролю за дотриманням трудового законодавства. Крім цього, повідомила Лідія Горбунова, планується обговорити заперечення щодо введення нових правил при переході працівника до конкуруючого роботодавця та заперечення щодо введення нових правил при звільненні за власним бажанням, у разі коли роботодавець надав працівникові певні матеріальні блага чи послуги.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua