16-02-200400:00

До 20 лютого центральні органи влади пояснять Мін‘юсту причини невиконання ними планів роботи з адаптації українського законодавства до європейського

До 20 лютого міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, відповідальні за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, мають надати Міністерству юстиції звіт щодо стану виконання ними протягом 2001-2003 років планів адаптації. А також вказати причини, через які ці заходи залишилися невиконаними. Таке рішення ухвалила Міжвідомча координаційна рада з адаптації законодавства України до законодавства ЄС.

Як повідомив заступник Голови Ради, заступник Міністра юстиції України Василь Мармазов, практично жодне відомство не виконало в повному обсязі покладених на нього обов‘язків у цій сфері.

Василь Мармазов нагадав, що відповідно до Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейськими співтовариствами (Європейським Союзом), укладеної в рамках Плану дій Україна-ЄС, законодавство України протягом 2002-2004 років має бути адаптоване до європейського у пріоритетних сферах. Зокрема, підприємницької діяльності, транспорту та зв'язку, оподаткування, охорони довкілля, енергетики, включаючи ядерну, інтелектуальної власності, стандартизації й сертифікації, митного регулювання, трудового права, боротьби з відмиванням грошей, банківського права, а також аграрної політики (інтелектуальна власність, захист рослин).

У той же час, зазначив Василь Мармазов, за визначенням Ради в центральних органах влади на сьогодні бракує стратегічного бачення цілей, перспектив та пріоритетів адаптації. У більшості випадків відомства не можуть надати обгрунтування необхідності та доцільності пропозицій, щодо внесення заходів в плани адаптації. Міжвідомча координаційна рада також відзначила недостатню інституційну спроможність центральних органів влади у сфері адаптації законодавства до законодавства ЄС.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua