20-01-200400:00

Доповідачі ПАРЄ обговорили з Міністром юстиції питання конституційної реформи в Україні

Норма про обмеження терміну обрання суддів до 10-ти років, закладена у законопроекті, який на сьогодні знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, "дещо обмежить незалежність суддів в Україні.". Таку думку, з посиланням на Венеціанську комісію, висловила доповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи Ренате Вольвент під час зустрічі з міністром юстиції України Олександром Лавриновичем. Зустріч відбулася 19 січня в Міністерстві юстиції України за ініціативи доповідачів ПАРЄ.

Також, у ході зустрічі співдоповідач ПАРЄ Ханне Северінсен висловила українському міністрові позицію Венеціанської комісії щодо запропонованого в ході конституційної реформи розширення повноважень Генпрокуратури. Вона наголосила, що це "є кроком назад в демократичному розвитку України".

З приводу висловлених зауважень Олександр Лавринович зазначив, що він не вважає, що питання терміну обрання суддів є ключовим, для забезпечення незалежного судочинства в Україні. Щодо норми про розширення функцій Генеральної прокуратури, Міністр юстиції зазначив, що цю ініціативу треба обговорювати з розробниками відповідного законопроекту - народними депутатами України.

У ході зустрічі, Міністр юстиції також поінформував представників ПАРЄ про розгляд Верховною Радою у другому читанні Закону України "Про органи юстиції", після ухвалення якого пенітенціарна система, відповідно до зобов‘язань України, взятих при вступі до Ради Європи, має бути передана під юрисдикцію Міністерства юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua