09-07-202412:55

Єгор Разогрєєв: Онлайн-моніторинг дозволив на 100% цифровізувати процес написання моніторингового звіту та покращити якість написання концепцій та проєктів НПА

Директор Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Єгор Разогрєєв презентував оновлену платформу «Онлайн-моніторинг 2.0», запуск якої відбувся вперше у 2023 році. Офіційно платформа функціонує майже рік у режимі бета-тестування — за цей час на ній зареєструвалися понад 2500 користувачів, які можуть надсилати свої пропозиції щодо вдосконалення законодавства.

Успішність даного проєкту дозволила залучити інші структурні підрозділи Міністерства юстиції, а також збільшити кількість сфер, які підлягають опрацюванню в межах роботи над моніторинговим звітом. Наразі проведено модернізацію платформи, де серед основних нововведень:

  • розширено перелік сфер моніторингу (додано модуль, що забезпечує отримання пропозицій до блоку «Адміністративна процедура»);
  • забезпечено стабільність роботи системи;
  • впроваджено модуль технічної підтримки;
  • розширено функціонал, зокрема, відтепер можна відслідковувати статус пропозицій та кастомізувати анкети для користувачів.

«Запровадження платформи «Онлайн-моніторинг» дозволило на 100% цифровізувати процес написання моніторингового звіту та покращити якість написання концепцій та проєктів нормативно-правових актів», — підкреслив Єгор Разогрєєв.

Як зазначив спікер заходу, платформа «Онлайн-моніторинг» забезпечила можливість постійного діалогу між громадянами та фахівцями які аналізують нормативно-правові акти. Так, за його словами, за останній рік впізнаваність бренду та продукту «Онлайн-моніторинг» збільшилась у декілька разів, що дозволило залучити велику кількість нових стейкхолдерів.

Розроблення та технічне адміністрування платформи «Онлайн-моніторинг» здійснюється завдяки Проєкту ЄС «Право-Justice».

Вказаний моніторинг суттєво полегшує доступ до участі у процесі вдосконалення українського законодавства, формування правової політики держави в цілому.

«Юстиція без бар’єрів» — ініціатива у межах Національної стратегії зі створення безбарєрного простору в Україні. Стратегія розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

 

Презентація