12-12-200300:00

ЄС пропонує Україні фінансову допомогу в репатріації нелегальних мігрантів

Європейська Комісія заявляє про готовність ЄС-івської сторони надати Україні фінансову допомогу в репатріації нелегальних мігрантів в рамках Програми покращення міграційного менеджменту та боротьби з незаконною міграцією через Україну. Про це повідомив заступник міністра юстиції України Василь Мармазов за підсумками Шостого засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, що відбулося 11 грудня 2003 року в м. Києві.

За словами заступника міністра юстиції, програмою, зокрема, передбачається надання фінансової допомоги Україні у добровільній репатріації 150 нелегальних мігрантів (проект знаходиться на стадії розробки). Василь Мармазов повідомив, що органами внутрішніх справ в Україні щорічно виявляється близько 10 тис. нелегальних мігрантів. В середньому витрати на примусове видворення однієї такої особи становлять 500-600 дол. США, що в розрахунку на рік становить 5-6 млн. дол.США.

Крім того, програмою передбачено пряму допомогу у підтримці мінімальних стандартів утримання незаконних мігрантів у Закарпатському регіоні та проведення досліджень міграційних потоків.

Як повідомив Василь Мармазов, члени ЄС-івського комітету висловили задоволення результатами співробітництва між Україною та ЄС в сфері юстиції та внутрішніх справ. Зокрема, розвитком в Україні нормативно-правової бази з цих питань та зусиллями України щодо укладення міжурядових та міжвідомчих договорів по боротьбі з організованою злочинністю.

Члени Комітету висловили також задоволення практичними кроками. Зокрема, розвитком співпраці з посольствами Китаю, Афганістану, Індії, В'єтнаму стосовно допомоги в примусовому поверненні їх громадян, затриманих за порушення державного кордону. За 8 місяців 2003 року за допомогою іноземних посольств повернуто до країн проживання 178 нелегальних мігрантів, затриманих на західній ділянці державного кордону України.

Василь Мармазов, зазначив, що Європейська Комісія вивчає можливість щодо надання допомоги Україні в рамках проекту „Судова адміністрація” зі створення бази даних найважливіших судових рішень в справах про кримінальні злочини та з процедурних питань.

ДОВІДКА. Міністерство юстиції України відповідає за реалізацію пріоритетних напрямків виконання Угоди про Партнерство та Співробітництво між Україною та ЄС - наближення законодавства України до законодавства ЄС та співробітництво в сфері юстиції та внутрішніх справ.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua