29-10-202416:40

Європейські стандарти в українських в'язницях: підсумки другого засідання Керівного комітету проєкту DECOPRIS

Вчора, 28 жовтня 2024 року, відбулось друге засідання Керівного комітету Проєкту Ради Європи «На шляху до більш гуманних умов тримання під вартою та скорочення числа повторних правопорушень в Україні» (DECOPRIS). Проєкт DECOPRIS спрямований на посилення захисту прав в'язнів через покращення якості управління в'язницями та реабілітацію в'язнів в Україні відповідно до висновків Ради Європи та національних моніторингових органів. Проєкт включає компонент Групи Помпіду, спрямований на покращення утримання та лікування засуджених осіб із розладами внаслідок вживання психоактивних речовин в Україні відповідно до стандартів Ради Європи. Учасниками проєкту є Міністерство юстиції України, Генеральна дирекція ДКВС України, Центр охорони здоров'я Державної кримінально-виконавчої служби України.

У засіданні комітету взяли участь Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко та заступник начальника Генеральної дирекції ДКВС України Юрій СТЕЦЕНКО.

Під час засідання було розглянуто звіт про хід реалізації проєкту за період з 1 квітня до 25 жовтня 2024 року з акцентом на реалізованих і поточних заходах, та виконання індикаторних показників проєкту.

За результатами Другого засідання Керівного комітету проєкту DECOPRIS схвалено план на період із листопада 2024 року по квітень 2025 року, яким передбачено, що ЦОЗ ДКВС буде залучено до:

  • оцінки потреб та перегляду наявної кадрової політики пенітенціарних установ;
  • порівняльного дослідження політики управління персоналом у різних державах-членах Ради Європи;
  • першого засідання робочої групи щодо оновлення кадрової політики;
  • розробки дорожньої карти та матеріалів (посібника) із запобігання професійному вигоранню;
  • пілотної реалізації посібника із запобігання професійному вигоранню;
  • першої сесії тренінгу тренерів з питань запобігання професійному вигоранню;
  • розробки навчального модуля або електронного навчального курсу з документування жорстокого поводження відповідно до Стамбульського протоколу;
  • проведення тренінгу для тренерів щодо питань замісної підтримуючої терапії;
  • проведення 6-го та 7-го міждисциплінарних (гібридних) тренінгів із замісної підтримуючої терапії для персоналу двох установ виконання покарань.