11-02-200400:00

Господарські суди прийматимуть у якості доказів аудіо та відеозаписи, а також показання свідків

У разі ухвалення Господарсько-процесуального кодексу Верховною Радою, в Україні зазнає суттєвих змін інститут доказового права. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович 11 лютого, після урядового засідання, на якому було ухвалено проект Господарсько-процесуального кодексу України.

Міністр повідомив, що порівняно із чинним Господарським кодексом в якості доказів допускатимуться показання свідків та аудіо- і відеозаписи. Кодекс також встановлює гарантії від незаконного використання таких записів. Введено норми, що запобігатимуть знищенню доказів або приховуванню майна, що згодом унеможливлять виконання рішення господарського суду.

Важливою новелою нового Кодексу Олександр Лавринович назвав виключення норми щодо відмови у прийнятті заяви.

Ще однією новацією Кодексу є значне розширення юрисдикції господарських судів. Зокрема, до ведення цих судів віднесено справи пов‘язані із здісненням господарської діяльності не лише юридичними, а й фізичними особами – підприємцями. До підвідомчості господарських судів віднесено справи про банкрутство, спори про створення та припинення суб‘єктів господарювання, спори між акціонерами та акціонерними товариствами, захист ділової репутації у сфері господарської діяльності. До компетенції господарських судів також віднесені справи про оскарження нормативно-правових актів, що стосуються прав та інтересів у сфері господарської діяльності.

Серед вважливих нововведень нового Господарсько-процесуального кодексу України Міністр юстиції також назвав обов‘язкове повне фіксування судового процесу технічними засобами, можливість спрощеного судового провадження.

Крім того, зазначив Олександр Лавринович, суттєві зміни запроваджуються щодо перегляду судових актів. Більш детально регламентоване положення щодо розгляду господарських спорів за участю іноземних суб‘єктів.

ДОВІДКА. Як повідомлялося, сьогодні Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив проект Господарсько-процесуального кодексу України. Проект розроблений Міністерством юстиції України за участю Верховного та Вищого господарського судів України з метою приведення національного законодавства до стандартів Ради Європи, зокрема, в частині підвищення ефективності судового захисту.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua