Верховна Рада України на засіданні 22 лютого ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава» (№ 5593-д). Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, закон покращує умови корпоративного управління, посилює ролі і відповідальність наглядових рад та наближає законодавство України до стандартів країн ОЕСР, враховуючи умови воєнного стану.
Ухвалення закону є однією з умов для вступу в ЄС та отримання траншу від МВФ. А також – індикатором проекту Плану для програми Ukraine Facility. Закон враховує принципи ОЕСР настільки, наскільки це дозволяють вимоги воєнного часу.
Як зазначила директор Департаменту санкційної політики Міністерства юстиції України Інна Богатих, цей закон, серед іншого, надає Мінʼюсту доступ до банківської таємниці та профтаємниці на ринку цінних паперів. Це спростить отримання Мінʼюстом інформації про активи підсанкційних осіб. Крім того, відтепер Фонд державного майна України здійснюватиме управління (в т.ч. реалізацію) не лише активів «резидентів рф», а будь-яких стягнутих «санкційних» активів.
«КМУ повернуто право прийняти рішення про визначення суб’єктом управління іншого держоргану чи держпідприємства. Це допоможе оперативно приймати рішення щодо «непрофільних» активів - таких як авіаобладнання, двигуни, предмети мистецтва - де ФДМ і приватизація недоречні. Також виправлена технічна помилка, яка могла спричинити серйозні проблеми для ДРС при автоматизації інформаційного обміну з іншими реєстрами та базами», - зазначила Інна Богатих.