14-03-202313:45

Ірина Мудра: «Україна – це Європа, факт, який не потребує доказів!»

Заступниця Міністра Юстиції України Ірина Мудра взяла участь у Британському щорічному саміті 2023 «European Horizons for Ukraine», який розпочався у м. Оксфорд. Відомому завдяки одному з найстарших в Європі вищих навчальних закладів – Оксфордському університету.

«Коли мене запросили прийняти участь – перші запитання, які я поставила сама собі: а чому Оксфорд, та чому перспективи європейського майбутнього обговорюємо саме у Британії? Відповідь проста: символічне розташування Оксфорда - університет знаходиться у центрі Британії, та має не аби який вплив на глобальне та європейське прийняття рішень. Та, відповідно до оксфордської традиції, мета полягає в тому, щоб вийти за межі простого аналізу сучасності, думати про подолання можливих перешкод на європейському та євроатлантичному русі України», - зазначила заступниця міністра.

Ідея саміту 2023 – це відповідь на жорстоке широкомасштабне вторгнення росії в Україну. А головна тема – вступ України до ЄС, курс дій, реформи; Україна – опора європейської безпеки. І почали з самої болісної теми – юридична відповідальність рф за війну в Україні.

«Так, Україна вже здобула статус кандидата в ЄС, але попереду непроста домашня робота, яка ускладнюється великою війною. Ми платимо надзвичайно високу ціну – життям українського народу, захищаючи європейські цінності. Але в той саме час ми й отримуємо підтримку від цивілізованого європейського світу. І статус кандидата значно підвищує рівень відповідальності самого ЄС за процеси в політичній, економічній, соціальній та гуманітарній сферах України, а також за значний прогрес України в цих сферах», - вважає Ірина Мудра.

Вона нагадала, що одним з найголовніших спільних завдань на найближче майбутнє є притягнення до відповідальності рф. А саме:

– розслідування всіх військових злочинів, вчинених російськими військами як на території країни, так і за кордоном, правоохоронними органами та МКС;

– створення Спеціального трибуналу із злочину агресії проти України з метою притягнення до відповідальності вищого військово-політичного керівництва рф за агресію проти України;

– створення міжнародного компенсаційного механізму та виплат репарації від рф.

«Україна – це Європа, факт, який не потребує доказів!» - наголосила заступниця Міністра юстиції.