15-02-201914:50

Ірина Садовська: у День всіх закоханих в Україні одружилися майже дві з половиною тисячі пар

В Україні 14 лютого, у День святого Валентина, зареєстрували шлюби 2439 пар, у тому числі 359 пар скористалися послугою Міністерства юстиції «Шлюб за добу». Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська.

Вже хорошою традицією для Міністерства юстиції стає проведення у День всіх закоханих заходу «Кохання поза часом». В цей день 94 відділи державної реєстрації цивільного стану працювали до опівночі.

«Цього року в День всіх закоханих  стало на 2439 пар подружжя більше. Рекордсменом за кількістю зареєстрованих шлюбів цього року стала Дніпропетровська область - 231 пари, на другому Київ - одружилося 211 пар, далі йде Львівська область, де шлюби взяли 174 пар», - зазначила Ірина Садовська. Також вона додала, що серед 2439 пар послугою від Мін'юсту «Шлюб за добу» скористалися 359 пар.

День закоханих, як зазначила заступник Міністра, є дуже популярною датою для проведення весілля і закохані завчасно бронюють саме цю дату для оформлення шлюбу.

Окрім шлюбів, у День закоханих чимало українців вирішили поновити свої обітниці і скористатись послугою ювілейного весілля.

«Дуже приємно спостерігати за іншою статистикою - святкування ювілейних весіль. У День закоханих поновили свої обітниці 139 пар. І це не залежало від кількості разом прожитих років - святкували пари, яким рік, п’ять, десять та навіть 60 років. Ця послуга в Україні стає все популярнішою. Кохайтесь! А про документи подбає Мін’юст», - підкреслила Ірина Садовська.

Перший шлюб 14 лютого було зареєстровано о 8:00 в Луганській області, а останній - о 23:00 в Кіровоградській області. До слова, минулого року в цей день одружилися 2393 пари.

Заступник Міністра подякувала всім працівникам ДРАЦСів за роботу. «Особливо хочу подякувати за професійну та відповідальну роботу ДРАЦСам, які взяли участь в акції «Кохання поза часом». Я бачила креатив та настрій, який ви створювали для відвідувачів. Ваша робота - це свято для інших, особливо у День всіх закоханих», - додала Ірина Садовська.