02-10-201818:04

Іванна Смачило консультувала мешканців територіальних громад Кіровоградської області

Сьогодні, 2 жовтня, заступник Міністра юстиції Іванна Смачило відвідала Соколівську, Маловисківську, Помічнянську та Тишківську ОТГ Кіровоградської області, проконсультувала жителів сіл Дружелюбівка та Піщаний Брід Добровеличківського району.

«Європа для кожного мешканця місцевої громади розпочинається в першу чергу з європейського сервісу надання адміністративних та юридичних послуг. І об’єднані територіальні громади в цьому – двигуни реформ. Прикладом для інших може стати Соколівська ОТГ. Нещодавно тут відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг, який об’єднав 67 адміністративних та 23 соціальних послуги.  Громада налаштована розвивати центр надалі, збільшувати кількість послуг. В тому числі за рахунок тісної співпраці з обласним управління юстиції та центром надання безоплатної правової допомоги», - зауважила Іванна Смачило.

Разом з начальником Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вадимом Гуцулом Іванна Василівна зустрілась з місцевими мешканцями, депутатами  Соколівської ОТГ. Обговорили подальший розвиток послуг Мінюсту в об’єднаних територіальних громадах. Торкнулись і теми протидії домашньому насильству, особливостей роботи соціальних працівників та правоохоронців з місцевими сім'ями, які страждають від домашнього насильства. Вивчили і  перспективи можливого створення на території громади центру захисту жертв домашнього насилля.

Про правову освіту у сільській місцевості говорили на зустрічі з керівниками та депутатами Маловисківської ОТГ, представниками всіх населених пунктів, котрі входять до складу громади.   Маловисківська ОТГ об’єднує майже 15 тисяч мешканців чотирьох населених пунктів.  Про булінг та методи протидії йому Іванна Смачило розповіла під час спілкування зі старшокласниками місцевої школи. Насамкінець міський голова ОТГ Юрій Гульдас показав напрацювання та досягнення громади під час імпровізованої екскурсії Малою Вискою. 

Крім того, у селі Дружелюбівка Добровеличківського району відбулась зустріч з ініціативними групами мешканців сіл Дружелюбівка та Піщаний Брід, які вже розпочали процес створення ОТГ. Почули і досвід роботи ОТГ від представників Тишківської та Помічнянської об’єднаних територіальної громад. Також місцеві мешканці отримати консультації з приводу нового законодавства щодо стягнення аліментів та оформлення договорів оренди земельних паїв.