11-02-200400:00

Керівникам державних підприємств встановили граничний вік – 65 років

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 11 лютого ухвалив проект Закону України Про внесення зміни до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про управління майном, що є у загальнодержавній власності". Законопроект підготовлено Міністерством юстиції України за дорученням Кабміну, яким запропоновано розглянути питання щодо вікового складу керівників державних підприємств.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, проектом закону, який був ухвалений сьогодні на урядовому засіданні, встановлюється, що граничний вік кандидата на посаду керівника підприємства, що є у загальнодержавній власності, не може перевищувати шістдесят п'ять років. В окремих випадках цей вік може бути збільшений у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Олександр Лавринович зазначив, що зміни до чинного законодавства розроблені з урахуванням вимог нового Господарського кодексу України, що набрав чинності 1 січня 2004 року, яким визначені основні засади господарювання в Україні. Передбачається, що введення в законодавство подібної норми позитивно вплине на формування кадрового резерву керівників державних підприємств, установ, організацій.

Міністр також повідомив, що в даний час законодавством про працю допускається встановлення вимог щодо віку при прийнятті на роботу. У той же час, згідно з частиною третьою статті 22 Кодексу законів про працю України вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров'я працівника можуть встановлюватися лише законодавством України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua