24-05-202410:00

Конфісковані активи підсанкційних осіб колаборанта Сальдо та олігарха Шелкова вперше продано на аукціонах

21 травня 2024 року Фонд державного майна України провів успішні відкриті онлайн-аукціони через систему Prozorro, на яких реалізовано квартири колаборанта Володимира Сальдо та російського олігарха Михайла Шелкова сумарно за 6,9 млн грн. Стартова ціна лоту (квартири Сальдо загальною площею 128,5 кв.м) була майже 1,9 млн грн. У результаті конкуренції з 9 учасників її фінальна вартість сягнула понад 2,9 млн грн. Найвища ставка на аукціоні, що стосувалася стягнутої квартири Шелкова М.Є. загальною площею 175,5 кв. м, становила 4 млн грн.

19 жовтня 2022 року рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію указами Президента України № 726/2022 і 727/2022, було застосовано санкції, зокрема у виді блокування активів до колаборанта, який в період окупації Херсона очолював т. зв. військово-цивільну адміністрацію Херсонської області, Сальдо В.В. та російського підприємця, мільярдера, наближеного до президента рф, Шелкова М.Є.

Після прийняття відповідних рішень Міністерство юстиції України у взаємодії з компетентними органами вжило заходів щодо розшуку та виявлення активів цих підсанкційних осіб, а також провело роботу щодо встановлення підстав для застосування до них санкції у виді стягнення в дохід держави активів.

Вже 21 грудня 2022 року Мін’юст звернувся з позовною заявою до Вищого антикорупційного суду (далі — ВАКС) з вимогою стягнути в дохід держави активи Шелкова М.Є.

За результатами розгляду справи про застосування санкції, передбаченої пунктом 1¹ частини першої статті 4 Закону України «Про санкції», 23 січня 2023 року та 3 лютого 2023 року судовими рішеннями ВАКС та Апеляційної палати (далі — АП) ВАКС у дохід держави було  стягнуто майно Шелкова М.Є. Йдеться про, зокрема, квартиру, загальною площею 175,5 кв. м, розташовану в будинку із закритою територією у Приморському районі Одеси.

Незабаром, 13 квітня 2023 року Міністерство юстицій України звернулося з позовною заявою до ВАКС з вимогою стягнути в дохід держави активи Сальдо В.В.

09 травня 2023 та 17 травня 2023 року судовими рішеннями ВАКС та АП ВАКС у дохід держави було стягнуто майно Сальдо В.В. Мова про квартиру у м. Одеса, загальною площею 128,5 кв. м, яка була записана на колишню дружину колаборанта Сальдо Любов Павлівну, з якою він підтримував відносини і після розлучення.

У день набрання постановами АП ВАКС законної сили, судові рішення були направлені до Кабінету Міністрів України для визначення суб’єкта, способу та порядку їх виконання.

Уряд визначив управителем стягнутих активів Сальдо В.В. і Шелкова М.Є. Фонд державного майна України.

Окрему вдячність за співпрацю хочемо висловити органам, які у рамках налагодженої взаємодії сприяли в отриманні інформації щодо фактів існування та місцезнаходження заблокованих і вже стягнутих активів, встановлення підстав для застосування санкцій до вказаних підсанкційних осіб, зокрема Національному агентству з питань запобігання корупції, Національному антикорупційному бюро України, Агентству з розшуку та менеджменту активів, Службі безпеки України, Офісу Генерального прокурора, Київському науково-дослідному інституту судових експертиз та іншим. Оскільки нині за рахунок цих активів вдасться наповнити фонд ліквідації наслідків збройної агресії.