02-04-200400:00

Лівія та Україна досягли домовленості щодо невідкладної підготовки міждержавного Договору у правовій сфері

Україна та Лівія мають якомога швидше підготувати Договір, положення якого повинні встановити правовий захист громадян обох держав та комплексно врегулювати механізм правового співробітництва їхніх компетентних органів у цивільних та кримінальних справах. Домовленості щодо невідкладної підготовки такого Договору були досягнуті з українським Міністерством юстиції у ході візиту до України 1-2 квітня експертів Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова.

За словами заступника Міністра юстиції, у ході зустрічі було відзначено, що така необхідність випливає у зв′язку з інтенсифікацію відносин між Україною та Лівією, зокрема - активізацією обміну спеціалістами і студентами.

Сторони дійшли згоди про доцільність об′єднання проектів трьох Договорів – “Про правову допомогу та правові відносини у цивільних справах”, “Про взаємну правову допомогу в кримінальних справах” та “Про співробітництво в судовій сфері між Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамагирією та Україною” – в єдиний міждержавний договір. За домовленістю сторін його проект буде підготовлений у найкоротший час.

Експерти також домовилися, що після укладання такого договору, який регулюватиме сферу правових відносин та правової допомоги в цивільних та кримінальних справах, Лівія та Україна почнуть обговорення можливості врегулювання обома державами питань видачі правопорушників (екстрадиції) та передачі засуджених осіб.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua