06-12-202315:12

Людмила Сугак взяла участь у Всеукраїнському антикорупційному форумі «Доброчесність – майбутнє української державності»

Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак взяла участь у Всеукраїнському антикорупційному форумі «Доброчесність – майбутнє української державності», який присвячений Міжнародному дню боротьби з корупцією.

У своїй доповіді в рамках панельної дискусії «Державна антикорупційна програма на 2023–2025 роки: підсумки першого року», заступник Міністра сфокусувала увагу на прогресі виконання заходів Державної антикорупційної програми (ДАП) Мін’юстом. Людмила Сугак зауважила, що Міністерство юстиції визначено головним виконавцем 55 заходів ДАП та співвиконавцем 66 заходів. Відповідно до результатів моніторингу виконання заходів ДАП, Мін’юст демонструє прогрес та  входить в трійку найрезультативніших виконавців Програми.

Заступник Міністра поінформувала про основні досягнення Мін’юсту в частині виконання ДАП, які також передбачені міжнародними зобов’язаннями, зокрема, в рамках 7 рекомендацій ЄС, звіту Єврокомісії щодо України в межах Пакету розширення ЄС та підготовки Плану Ukraine Facility.

Людмила Сугак акцентувала увагу на розроблених Міністерством юстиції законопроєктах «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення функцій Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» та «Про внесення змін до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» щодо посилення інституційної спроможності Національного антикорупційного бюро України», які вже знаходяться на розгляді у Парламенті.

Крім того, Міністерство юстиції прийняло низку підзаконних актів, направлених на імплементацію Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» в частині впровадження механізмів перевірки виявлених розбіжностей у відомостях про кінцевих бенефіціарних власників, що є одним із ключових аспектів в частині виконання 7 рекомендацій ЄС.

Заступник Міністра також зазначила, що перший рік виконання Державної антикорупційної програми вже показав хорошу динаміку і висловила сподівання на подальшу успішну реалізацію ДАП та на експертну підтримку міжнародних партнерів у реалізації заходів, передбачених Програмою.