13-12-200200:00

Міністерство юстиції перевірило науковий рівень інститутів судових експертиз

Міністерство юстиції провело атестацію науково-дослідних інститутів судових експертиз. Як повідомила директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя Мін\'юсту Людмила Головченко, відповідно до Закону про наукову та науково-технічну діяльність державній атестації підлягають наукові установи всіх форм власності, що внесені або претендують на внесення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави. Вона також повідомила, що атестація проводиться не менше одного разу на п\'ять років з метою оцінки ефективності діяльності таких установ, а також для визначення необхідності надання їм підтримки держави. Науково-дослідні установи вносяться в реєстр до проведення наступної атестації.

За словами директора Департаменту експертного забезпечення правосуддя, атестація проводилася на основі анкетних даних установи, по позиціях - науковий та кадровий потенціал, кількість наукових розробок, наукових праць та публікацій за останні три роки, обсяги фінансування та фонди, що його здійснюють та інш.. Атестація проводилася експертною комісією за участю керівників Мін\'юсту та провідних фахівців в цій галузі знань - Держсекретарем Мін\'юсту Анатолієм Зайцем, академіком Академії правових наук України Михайлом Сегаєм, професором кафедри криміналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка Ніною Клименко, професором Інституту держави і права ім.В.Корецького НАН України Вадимом Авер\'яновим. Вивчивши матеріали, члени комісії склали картку рейтингу на кожний інститут і визначали рівень його роботи згідно з акетними даними.

За словами Людмили Головченко, найбільший рейтинг отримав Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз та Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, які набрали понад 400 балів кожний. Вона також повідомила, що, наприклад, у Харківському інституті працює 2 доктора наук, 24 кандидати наук з 250 працюючих. Порівнюючи результати нинішньої та попередньої атестації Людмила Головченко також зазначила, що виріс потенціал, наукова та експериментальна база в Донецьку, Одеському та Львівському інститутах .

За словами Людмили Головченко, через недостатнє бюджетне фінансування протягом останніх десяти років матеріально-технічна база науково-дослідних установ практично не оновлювалась. У той же час установам, які внесені до державного реєстру, надаються певні пільги, зокрема при закупівлі обладнання за кордоном. Директор Департаменту також повідомила, що на Україні випускаються лише окремі види криміналістичного обладнання, а тому на сьогодні науково-дослідні інститути судових експертиз укладають угоди на закупівлю необхідного обладнання з Росією та Польщею.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua