31-01-200300:00

Міністерство юстиції планує створити лабораторію судових експертиз з дослідження об'єктів інтелектуальної власності

Міністерство юстиції планує створити лабораторію судових експертиз з дослідження об\'єктів інтелектуальної власності. Про це повідомив заступник Державного секретаря Міністерства юстиції Олександр Пасенюк під час засідання Координаційної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, яке відбулося 31 січня 2003 року за участю керівників українських науково-дослідних інститутів судових експертиз, представників центральних органів виконавчої влади та науковців.

Як зазначив Олександр Пасенюк, на думку зарубіжних експертів в Україні переважно створено законодавство, необхідне для вступу в СОТ і ЄС, але не відпрацьовані механізми захисту інтелектуальної власності, через що виникає велика кількість проблем. За словами заступника Держсекреаря, це викликало необхідність у створенні спеціалізованої лабораторії з питань інтелектуальної власності як одного з механізмів захисту прав інтелектуальної власності.

За даними директора Департаменту експертного забезпечення судочинства Мін\'юсту Людмили Головченко, протягом минулого року кількість справ, пов\'язаних із захистом прав інтелектуальної власності, суттєво зросла. Так, у 2002р. у провадженні судів знаходилось 193 справи щодо об\'єктів інтелектуальної власності (у 2001р. - 143), 80 справ, пов\'язаних з об\'єктами промислової власності (у 2001 р. - 39) та 113 справ щодо авторських та суміжних прав (у 2001 р. - 104). "Всі вони вимагають висококваліфікованого експертного забезпечення, тому, що кожна третя справа потребує надання експертного висновку" - наголосила Людмила Головченко.

Загалом за період з 2000 по 2002р. під час перевірок, проведених підрозділами МВС, було виявлено 13103 фактів правопорушень у сфері інтелектуальної власності, порушено 916 кримінальних справ, з них 421 справа була порушена у 2002 р.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua