18-06-200400:00

Міністерство юстиції пропонується визначити Національним органом для зв′язків з державами-членами Гаазької конференції

Урядовий комітет з питань оборони, оборонно-промислового комплексу та правоохоронної діяльності на своєму засіданні 18 червня схвалив проект Указу Президента про призначення Міністерства юстиції України відповідальним національним органом для сприяння контактам між державами-членами Гаазької конференції з міжнародного приватного права та її Постійним бюро.

Як повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович, передбачається, що Національний орган забезпечуватиме участь України в робочих органах Гаазької конференції та координуватиме зв'язки з державами-членами Гаазької конференції. Зокрема, щодо уніфікації національного законодавства до конвенцій Гаазької конференції з міжнародного приватного права, а також щодо виконання цих конвенцій на території України.

На сьогодні державами-членами Гаазької конференції вироблено та застосовується 36 конвенцій, що стосуються зобов'язань по утриманню (аліментів), протидії міжнародному викраденню дітей, захисту дітей та співробітництва в галузі усиновлення тощо. Під час засідання урядового комітету було відзначено провідна роль Міністерства юстиції в розробці відповідних національних нормативних актів, а також щодо виконання та приєднання до більшості конвенцій Гаазької конференції.

Довідка. Україна набула повноправного членства в Гаазькій конференції з міжнародного приватного права (ГКМПП) 3 грудня 2003 року. Організація має на меті уніфікацію норм міжнародного приватного права подальшим їх застосування державами-членами. На сьогодні членами Гаазької конференції є 64 країни світу. Відповідно статуту організації, кожна держава-член визначає Національний орган для підтримання зв'язків з державами-членами та Постійним бюро ГКМПП.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua