Заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць під час робочого візиту до Марракешу (Королівство Марокко) провела зустріч з Міністром юстиції Королівства Марокко Мохамедом Бен Абделькадером. Під час зустрічі було підписано низку міжнародних договорів.
Зокрема, це договори між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у кримінальних справах та екстрадицію, про передачу засуджених осіб та про правову допомогу у цивільних і комерційних справах.
За словами Валерії Коломієць, ці договори створять правові підстави для співробітництва двох держав та посилять взаємну співпрацю у сфері юстиції.
Крім цих міжнародних договорів, Валерія Коломієць та Мохамед Бен Абделькадер підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Королівства Марокко. Меморандум забезпечить можливість обміну знаннями та досвідом між спеціалістами двох Міністерств у правовій, законодавчій, організаційній та функціональній сферах.
Таким чином, Міністерство юстиції співпрацюватиме із юстицією Королівства Марокко в усіх дотичних сферах, що стосуються не лише захисту інтересів та прав українських громадян у Королівстві Марокко, але й взаємної співпраці судових органів та органів правопорядку.
Довідково: Договір між Україною та Марокко про правову допомогу у кримінальних справах та екстрадицію передбачає надання одна одній найширшої взаємної правової допомоги для цілей розслідування та судового розгляду кримінальних справ. Також Україна і Марокко зобов’язуються видавати одна одній будь-яку особу, яка переслідується компетентними органами запитуючої сторони за вчинення правопорушення або яка розшукується зазначеними органами з метою виконання вироку.
Договір між Україною та Марокко про передачу засуджених сприяє реалізації права засуджених осіб відбувати покарання у державі їх громадянства.
Договір між Україною та Марокко про правову допомогу у цивільних і комерційних справах створює правову базу для міжнародного співробітництва компетентних органів сторін у сфері цивільного судочинства. Завданням Договору є закріплення гарантій для громадян будь-якої з держав стосовно звернення до судових органів іншої держави з метою захисту прав та інтересів, а також визначення механізму взаємного виконання доручень про вручення документів і надання доказів, взаємного визнання та виконання судових рішень.