10-10-201817:29

Міністерство юстиції України спростовує інформацію, зазначену Президентом Нотаріальної Палати України Марченком В.М. у відкритому листі до Міністра юстиції України

Міністерство юстиції України висловлює Марченку В.М. щиру повагу та запевняє, що здійснює свою діяльність відкрито та згідно з вимогами чинного законодавства.

Міністерство юстиції діє відповідно до покладених на нього завдань, які передбачені Положенням про Міністерство юстиції України (далі - Положення, http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/228-2014-%D0%BF ), затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 р. № 228 та розміщені у відкритому доступі. 

Зокрема, відповідно до Положення Міністерство юстиції здійснює формування правової політики в державі, інформування громадян про їх права і свободи, реалізацію проектів, пов’язаних із правопросвітництвом.

Таким чином, інформування щодо мети та новацій проекту Закону 9140 щодо надання жителям села окремих, чітко визначених нотаріальних послуг, таких як оформлення спадщини, дарування, видача свідоцтв про народження та смерть, жодним чином не суперечить існуючим нормам законодавства.

Принагідно нагадаємо: Міністерство юстиції формує і реалізовує політику у сфері нотаріату. Складовою формування державної політики є розробка законопроектів та інформування громадян щодо переваг та недоліків законопроектів у відповідних сферах політики.

Відтак, звинувачення, висунуті Марченком В.М., є необґрунтованими. 

Вкотре звертаємось до колег - нотаріусів, правників та представників профільної спільноти коректно висвітлювати інформацію щодо реальної мети та новацій проекту Закону 9140 для жителів сільської місцевості, з останньою редакцією якого після засідання Комітету ВР з питань економічної політики можна ознайомитись тут http://komekpol.rada.gov.ua/news/news/73650.html.