31-01-200300:00

Міністерство юстиції закінчило опис законодавства України у 14 пріоритетних сферах, які мають бути адаптовані до законодавства ЄС

Міністерство юстиції закінчило опис законодавства України у 14 сферах, які мають бути адаптовані до законодавства Європейського Союзу. Як повідомив прес-службі Міністерства Міністр юстиції України Олександр Лавринович, до пріоритетних сфер віднесено захист прав інтелектуальної власності, захист прав споживачів, підприємницьку діяльність, захист конкуренції, державні закупівлі, транспорт, митне регулювання, фінансові послуги, банківську справу, бухгалтерський облік, непряме оподаткування, охорону праці, охорону здоров\'я та життя людей, охорону довкілля, енергетику, включаючи ядернгу енергетику. Міністр також повідомив, що на виконання Закону України "Про Концепцію Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС" Мін\'юстом закінчено формування підгруп за участю представницьких органів центральної виконавчої влади, які увійдуть до складу Робочої групи з розробки Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС. В понеділок, 3 лютого 2003 року, Міністерство юстиції внесе на розгляд Кабінету Міністрів проект розпорядження по персональному складу цієї Робочої групи. До 31 березня 2003 року на розгляд Кабміну буде винесено проект Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС.

Олександр Лавринович також повідомив, що 30 січня 2003 року відбулася зустріч керівництва Міністерства юстиції України з представниками Українсько-європейського консультативного центру з питань законодавства (UEPLAC). Зустріч була присвячена розробці статегії роботи над загальнодержавною програмою адаптації України до законодавства ЄС.

Як повідомила директор департаменту міжнародного співробітницва Міністерства юстиції України Олени Зеркаль,"ця програма була розроблена Україною, але спільної позиції з ЄС в особі UEPLAC досі не було". Зокрема, за словами Олени Зеркаль, на цьому тижні Мін\'юст отримав листа від посла Європейської комісіїв Україні, в якому наголошувалося, що роль UEPLAC може бути лише "консультативно-концептуальна". У ході зустрічі ця позиція була переглянута і "досягнуто спільне розуміння та бачення участі експертів UEPLAC при розробці програми". Зокрема, досягнута домовленість про те, що UEPLAC зробить опис законодавства ЄС в 14 пріоритетних сферах та розробить власний графік адаптації українського законодавства.

Довідка. UEPLAC створений на виконання статті 51 "Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Союзом". Проект фінансується TASIC та спрямований на приведення українського законодавства у відповідність до законодавства ЄС.

Відповідно до Закону України "Про концепцию загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС", програма має бути розроблена до 31 квітні 2003 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua