07-06-200200:00

Міністр юстиції України і голова Конституційного Суду Молдови обмінялися інформацією про діяльність судових інституцій двох країн

6 липня 2002 року в Міністерстві юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з делегацією Конституційного Суду Республіки Молдова, очолюваною головою Конституційного Суду Молдови Віктором Пушкашем. Зустріч відбулася в рамках візиту Конституційного Суду Республіки Молдова до України з 4 по 7 червня 2002 року, на прохання молдовської сторони.

За словами голови КС Республіки Молдова В.Пушкаша, молдовська делегація має намір "ознайомитися з конституційним механізмом, який діє на Україні". Він наголосив, що досвід роботи правоохоронних органів України міг би стати аргументом для Молдови у розробці власного правового поля.

У привітальному слові до молдовської делегації Міністр юстиції України Олександр Лавринович зазначив, що для молодих держав найбільш важливим і складним є побудова правового поля, вершиною якого є Конституція. За його словами, не зважаючи на відмінність у правовому полі двох держав, суть залишається однаковою - забезпечення конституційних норм у інтересах стабільності та розвитку держави. Міністр юстиції України висловив переконання, що зустріч сприятиме збагаченню досвіду державотворення обох країн.

На зустрічі обидві сторони обмінялися інформацією про діяльність судових інституцій та безпосередньо міністерств юстицій в Україні та Молдові.

Зокрема, В.Пушкаш відзначив, що, на його думку, міністерство юстиції є найбільш важливим серед усіх органів виконавчої влади, оскільки має відношення фактично до всіх важливих процесів, що відбуваються в державі.

В.Пушкаш також сказав, що делегація Молдови визначила для себе позитивні моменти в діяльності українських інституцій, зокрема, Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, які можна буде використати у Молдові.

О.Лавринович також розповів представникам молдавської делегації про роль міністерства юстиції в Україні та про роль міністерства у формуванні суддівського корпусу в нашій державі.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua