16-07-200200:00

Міністр юстиції України провів зустріч з головою Конституційного Суду Азербайджану

16 липня 2002 року Міністр юстиції України Олександр Лавринович провів зустріч з головою Конституційного Суду Азербайджанської Республіки Ханларом Гаджієвим у ході свого офіційного візиту до Азербайджану, що триває з 14 по 17 липня 2002 року. На зустрічі були обговорені принципи роботи Конституційного Суду Азербайджану та України. Зокрема, Ханлар Гаджієв поділився досвідом роботи Конституційного Суду в Азербайджані, а також поінформував про законодавчу базу, якою регулюється діяльність цієї установи в Азербайджані. Він поставив Міністру юстиції України ряд питань щодо гарантії незалежності суддів в Україні, підкресливши, що ця проблема для Азербайджану є дуже важливою.

Міністр юстиції України поінформував голову Конституційного Суду Азербайджану про те, що судді Конституційного Суду України мають дуже високий суспільний статус в Україні та мають максимальні гарантії для прийняття справедливого рішення. Відповідаючи на питання Ханлара Гаджієва щодо соціального забезпечення суддів, Олександр Лавринович висловив думку, що воно залежить від економічного рівня розвитку держави. Він, зокрема, повідомив, що в Україні передбачені бюджетні асигнування, зокрема, на закупку квартир для суддів. За словами Олександра Лавриновича це є однією з складових гарантій незалежної роботи суддів в Україні.

Олександр Лавринович також розказав про принципи призначення суддів Конституційного Суду в Україні, у тому числі, про віковий ценз суддів, їх кількість та термін на який вони можуть бути обраними на цю посаду. Олександр Лавринович зазначив, що авторитет суддів Конституційного Суду України дуже високий, тому що суддями цієї державної установи були прийняті десятки рішень, які сприяли укріпленню довіри до права та до держави.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua