Проблеми функціонування судової влади в Україні обговорені під час зустрічі Міністра юстиції України Олександра Лавриновича зі співдоповідачами Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханною Северинсен та Ренатою Вольвенд, яка відбулася в Міністерстві юстиції України увечері 2 червня 2004 року.
Зокрема, були обговорені питання впровадження в національне законодавство процесуальних норм щодо можливості оскарження рішення судів по виборчих справах.
У ході зустрічі було також наголошено на необхідності змін підходу щодо кваліфікаційного відбору кандидатів на посаду суддів, а також принципів формування кваліфікаційних комісій , на які покладено обов′язки щодо оцінки професійного рівня суддів та ухвалення рішення щодо їхніх дисциплінарних проступків.
Олександр Лавринович поінформував співдоповідачів ПАРЄ, про низку ініціатив Міністерства юстиції України щодо правового врегулювання проблем, піднятих у ході зустрічі.
Зокрема, повідомив він, на сьогодні в Україні запропоновано зміни до процедури підбору кадрів суддівського корпусу. Пропонується впровадити конкурсний відбір кандидатур на посаду судді, а також проведення незалежних експертиз щодо професійної компетенції таких кандидатів.
Іншими пропозиціями запропоновано зміни до принципів формування кваліфікаційних комісій, на які покладено обов′язки щодо оцінки професійного рівня суддів та стосовно дисциплінарних проступків суддів.
Міністр юстиції підкреслив, що подібні підходи на сьогодні реалізовані багатьма країнами світу, і дають "відчутні результати щодо суддів, які відчули себе незалежними від закону та совісті".
Міністр юстиції також повідомив про зміни в національному законодавстві – ухваленні Цивільного процесуального кодексу України, що набуває чинності з 1 січня 2005 року, та ухваленні у першому читанні Адміністративно-процесуального кодексу України, що виключили норми про остаточність судового рішення, винесеного по виборчих справах.
Співдоповідачі ПАРЄ повідомили українського міністра про те, що отримана інформація буде використана при складанні їхньої майбутньої доповіді.
"Можливо, це буде останній моніторинг України з боку Парламентської Асамблеї Ради Європи" – наголосила Ханна Северинсен у ході зустрічі з Міністром юстиції України Олександром Лавриновичем.
Прес-служба Міністерства юстиції України