27-03-200400:00

Міністр юстиції України звернувся до органів юстиції Кабо Верде с проханням прискорити розгляд питання щодо арештованих українських моряків

Міністр юстиції України Олександр Лавринович звернувся до Міністра юстиції Республіки Кабо Верде пані Христині Фонтес з проханням прискорити розгляд питання щодо подальшої долі українських моряків – членів екіпажу буксира-рятувальника “Zudar Sexto”, заарештованих компетентними органами Республіки.

У своєму листі український Міністр зазначає, що доля громадян України залишається невирішеною протягом п`яти місяців. Увесь цей час моряки залишаються затриманими у центральній в`язниці Кабо Верде.

Міністр юстиції звернувся до своєї колеги з проханням сприяти, в межах своєї компетенції та з урахуванням загальновизнаних міжнародних норм щодо забезпечення прав людини, якнайшвидшому розгляду питання щодо подальшої долі громадян України. А також, у разі можливості, їхньому поверненню в Україну.

Як повідомлялося, 25 жовтня 2003 року компетентними органами Республіки Кабо Верде були затримані 5 членів екіпажу буксира-рятувальника „Zudar Sexto”, які є громадянами України. Арешт відбувся на підставі запиту компетентних органів Іспанії за підозрою у причетності моряків до контрабанди наркотичних речовин до Іспанії в жовтні 2003 року на борту іншого судна, що курсувало під прапором Сенегалу.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua