19-06-200200:00

Міністр юстиції вважає роботу Державної виконавчої служби незадовільною

Міністр юстиції України Олександр Лавринович вважає роботу Державної виконавчої служби незадовільною. Про це він заявив сьогодні, 19 червня 2002 року, у Києві на розширеній колегії Міністерства юстиції України. "Ми не повинні видавати бажане за дійсне і починати з об\'єктивних причин, ми повинні починати з загального діагнозу. Ніякі дані про роботу цього підрозділу не говорять про наближення до задовільного рівня роботи цього департаменту." - підбив підсумки роботи Колегії Міністр юстиції.

В роботі розширеної колегії Мінюсту взяли участь перший віце-прем\'єр-міністр України Олег Дубина, Голова Верховного суду України Віталій Бойко, в.о. Генерального прокурора України Микола Гарник, Заступник Глави Адміністрації Президента України - керівник Головного управління з питань діяльності військових формувань та правоохоронних органів Микола Білоконь, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Петро Крупко, голова комітету з питань правової політики Верховної Ради України Василь Онопенко.

За словами Міністра юстиції О Лавриновича, "така поважна присутність керівників центральних органів влади, а також участь першого Віце-прем\'єра в роботі Колегії зумовлена тим, що мова йде про найболючіший напрямок роботи Міністерства юстиції, який потребує дуже серйозної уваги, як на рівні забезпечення рішень парламенту, Президента України, Кабінету Міністрів, так і координації з багатьма службами, які працюють в Україні." "Сам факт присутності на Колегії є показником того, що в нас є порозуміння, а отже будуть і спільні дії з Податковою адміністрацією, Державною митною службою, МВС, прокуратурою, судовою системою та Верховною Радою України" - заявив Міністр юстиції.

Говорячи про причини недосконалої роботи Державної виконавчої служби, Міністр юстиції підкреслив, що "безумовно присутній і об\'єктивний чинник". Перш за все це нормативні акти, які повинні забезпечувати виконання судових рішень на всіх стадіях, але на даний момент суттєво гальмують процес роботи ДВС. "Ми маємо докласти зусиль, щоб виправити ці нормативні помилки, заручившись підтримкою в стані законодавців, а також розумінням і підтримкою керівництва Уряду України" - сказав Міністр. Серед причин, що негативно впливають на роботу ДВС Олександр Лавринович також назвав надзвичайне навантаження державних виконавців, відсутність фінансового заохочення цих працівників, а також рівень матеріально-технічного забезпечення служби в цілому. За словами Міністра, "був також момент ненормальних стосунків з правоохоронними органами і відсутності співпраці з ними, що дало свій відбиток у роботі ДВС". Але поруч з цими є причини, які криються і в самій ДВС - підкреслив О.Лавринович

"Я розумію, що тут є багато проблем і потрібно використовувати всі важелі щодо організації роботи Державної виконавчої служби, а не чекати, поки у нас буде відкрита чергова кримінальна справа проти державного виконавця або протокол про адміністративне правопорушення. І я був здивований, що досі ця проблема ніяк не вирішується, хоча вона існує досить гостро." - зазначив Міністр юстиції.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua